امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53915
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۸
تعداد بازدید: 190
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، درگیری‌هایی بین نیروهای اشغالگر و جوانان فلسطینی در مناطق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، درگیری‌هایی بین نیروهای اشغالگر و جوانان فلسطینی در مناطق مختلف کرانه باختری به وقوع پیوسته است.

در شهر قدس اشغالی نظامیان صهیونیست 5 کودک را بازداشت و به سمت جوانان فلسطینی گاز اشک آور، گلوله پلاستیکی و صوتی شلیک کردند تا مانع از ورود آنها به مسجدالاقصی شود.

شیخ «محمد حسین» مفتی قدس و سرزمین فلسطین در این باره گفت که نیروهای اشغالگر شهر قدس را به پادگان نظامی تبدیل کرده و از همه طرف آن را محاصره کرده‌اند و از ورود مردان زیر 50 سال به مسجدالاقصی جلوگیری می‌کنند.

وی افزود که شهروندان فلسطینی به دلیل آنکه صهیونیست‌ها مانع از ورود آنها به مسجدالاقصی شدند، نماز جمعه را در خیابان‌ها و در ایست‌های بازرسی برگزار کردند.

بر اساس این گزارش، در منطقه باب الاسباط مسجدالاقصی، منطقه وادی الجوز و باب العامود بین نیروهای اشغالگر و جوانان فلسطینی درگیری رخ داد.

در منطقه قدس نیز در ایست بازرسی قلندیا واقع در شمال شهر قدس و ورودی شهرک الرام درگیری بین نوجوانان و نیروهای اشغالگر رخ داد و نیروهای اشغالگر برای پراکنده کردن تظاهرات‌کنندگان به استفاده از گاز اشک آور و بمب صوتی روی آوردند که در جریان آن ده‌ها نفر دچار خفگی شدند.

در روستای بلعین در غرب رام‌الله نیز ده‌ها نفر در راهپیمایی به سمت دیوار حایل شرکت کرده و در شهرک کفرقدوم در استان قلقیلیه نیز درگیری‌هایی بین نوجوانان و نیروهای اشغالگر رخ داد و صهیونیست‌ها نیز علیه تظاهرات‌کنندگان فلسطینی گاز اشک‌آور استفاده می‌کردند.

جهاد اسلامی: باید انتفاضه بار دیگر شعله‌ور شود

یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد که آنچه امروز برای مسجدالاقصی اعم از یهودی‌سازی، تخریب تاریخ عربی و اسلامی و تقسیم زمانی رخ می‌دهد، بسیار بیشتر از آن چیزی است که در سال 1969 زمانی که صهیونیست‌ها مسجدالاقصی را آتش زدند، اتفاق افتاد.

«احمد المدلل» طی سخنانی در یک کنفرانس مردمی در اردوگاه جبالیا واقع در شمال نوار غزه گفت که مقاومت در برابر دشمن صهیونیستی در همه مکان‌های درگیری با دشمن، بهترین شیوه پاسخگویی به جنایت‌های رژیم اشغالگر علیه مسجدالاقصی و ساکنان قدس است.

وی به تداوم جنایت‌های رژیم صهیونیستی اشاره کرد و از تشکیلات خودگردان فلسطین خواست تا مذاکرات بیهوده را هر چه سریع‌تر متوقف سازد زیرا دشمن از این مذاکرات برای ارتکاب جنایت‌های بیشتر علیه مسجدالاقصی بهره برداری می‌کند.

وی مردم فلسطین در کرانه باختری و اراضی اشغالی را به استمرار انتفاضه خود در برابر دشمن صهیونیستی فراخواند و تاکید کرد: باید انتفاضه بار دیگر در همه مکان‌های درگیری با دشمن صهیونیستی شعله‌ور شود و ما مطمئن هستیم که ملت فلسطین تا آزادسازی فلسطین از دریا تا رود پایدار است.

حماس نیز آغاز انتفاضه سوم را خواستار شد

سخنگوی گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس، ملت فلسطین را به آغاز انتفاضه سوم در کرانه باختری و قدس اشغالی فراخواند.

«ابوعبیده» مردم فلسطین را به آغاز انتفاضه سوم در کرانه باختری و قدس اشغالی دعوت و تاکید کرد که گردان‌های قسام برای رویارویی با ارتش اسرائیل آماده است.

وی گفت: گردان‌های قسام به آغاز انتفاضه سوم برای مقابله با رژیم اشغالگر در کرانه باختری و قدس اشغالی فرامی‌خواند زیرا این رژیم از شرایط موجود در اطراف فلسطین و مذاکرات بیهوده سازش به منظور حذف قضیه فلسطین و تثبیت واقعیت‌های جدید از طریق شهرک سازی و یهودی‌سازی قدس، سوء استفاده می‌کند.

وی تاکید کرد که در صورت وقوع انتفاضه، گردان‌های قسام در قلب انتفاضه فلسطین علیه رژیم اشغالگر قرار خواهد داشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها