امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53924
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 144
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه گذشته با حضور در کنسرت «عشق من، ایران من» درباره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه گذشته با حضور در کنسرت «عشق من، ایران من» درباره کیفیت برگزاری این کنسرت گفت: عشق من ایران من کنسرت بسیار خوبی بود. نکته جالبش آمیزه موسیقی پاپ و سنتی بود که توسط سالار عقیلی و رضا صادقی به طور جداگانه و با هم اجرا کردند که باعث جذابیت بیشتر این کنسرت شد.

او در این باره ادامه داد: هم برای من و هم برای کسانی که در این سالن حضور پیدا کردند شب بسیار خوبی بود. 1600 نفر 2 ساعت بی وقفه در کنار هم شاد بودند و در عین حال شاهد برنامه فاخری بدون هیچ حاشیه ای بودند که این مسئله کنسرت را برایشان لذت بخش تر کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه تلاش دارد تا در دوره وزارت خود حمایت جدی از جامعه موسیقی کشور کند اظهار کرد: امیدوارم در این 4 سال بتوانیم به جامعه موسیقی کمک کنیم تا موسیقی فاخری تولید کنند و در همه دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم. خوشبختانه در سال های اخیر هم تولیدات بسیار زیادی داشتیم که در میان شان شاهد تولید آثار ارزنده هم بودیم. امیدوارم بتوانیم از این هنرمندان بیشترین حمایت را داشته باشیم.

جنتی در این باره ادامه داد:همواره در کشورمان هزاران شاعر شعر می گویند ولی در نهایت در میان این شاعران تعدادی محدودی چون حافظ، سعدی و مولانا ماندگار می شوند در زمینه موسیقی هم به همین شکل است. باید به همه کسانی که به فعالیت در موسیقی علاقه مندند کمک کنیم تا در میان تعداد بیشمار آهنگسازان و خوانندگان شاهد شکوفایی و تولید موسیقی فاخر و ماندگار باشیم.

او درباره جهانی شدن موسیقی کشور نیز گفت: یکی از نکاتی که همواره تاکید داشتم این بوده که باید از دیپلماسی فرهنگی و هنری استفاده کرد تا آثارمان را در دنیا عرضه کنیم. البته موسیقی ایران شناخته شده است. در حال حاضر موزیسین های کردستان عراق می دانند که ریشه موسیقی شان از ایران است. باید از امکانات هنری مان استفاده کنیم تا بتوان با سایر ملت ها ارتباط خوبی برقرار کرد. چرا که آنچه همه ملت ها را به هم پیوند می دهد صدایی است که از این سازها بلند می شود و همه احساس مشترکی از شنیدن آن به دست می آورند.

گفتنی است کنسرت «عشق من، ابران من» سوم و چهارم مهرماه، توسط موسسه شکوه موسیقی ایرانیان و با حمایت شرکت عظیم شهر در برج میلاد برگزار شد.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها