امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53926
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نظام‌الدین برزگری لحظاتی پیش در برنامه مناظره که به بررسی دلایل وقوع برخورد ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نظام‌الدین برزگری لحظاتی پیش در برنامه مناظره که به بررسی دلایل وقوع برخورد دو اتوبوس اسکانیا در جاده قم می‌پردازد، اظهار داشت: تا سال 85 استاندارد ورودی به حوزه استانداردهای خودرو نداشت، اما در همان سال که من معاون آن سازمان بودم مطرح کردند که چطور برای یخچال باید استاندارد داشته باشیم، اما برای خودروی سواری و اتوبوس استانداری نداشته باشیم.

وی افزود: البته در کل دنیا و در کشورهای توسعه یافته استانداردها به دنبال استاندارد کردن خودرو نیستند، بلکه خودرو‌ها براساس استاندارد‌های کارخانه‌ای تولید می‌شوند و کارخانجات نیز حالت رقابتی دارند.

رئیس سازمان ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی گفت: اما در کشور ما حالت رقابت بین خودروساز‌ها وجود ندارد،اما مردم مجبور هستند این خودروها بخرند و سوار شوند.

وی افزود: کیسه هوا از چند سال گذشته بر روی خودروها نصب شده است که در این خصوص پلیس راهور می‌تواند گزارشی در خصوص کاهش تلفات به دلیل نصب کیسه هوا بدهد به نحوی که تا قبل از سال 87 سالانه 27 هزار کشته در سوانح جاده‌ای داشتیم، اما علی‌رغم رشد تولید و افزایش تعداد خودروها امروز از ارقام بین 19 هزار 20 هزار صحبت می‌شود.

برزگری گفت: در ابتدای بروز این حادثه پلیس راهور دلیل سانحه را ترکیدگی لاستیک و بحث از آن دو پوسته شدن لاستیک مطرح شد لذا ما به عنوان مؤسسه استاندارد موظف بودیم تا این موضوع را بررسی کنیم.

وی افزود: ترکیدگی لاستیک دلایلی دارد که می‌توان به کم باد بودن لاستیک، انقضا تاریخ آن، کیفیت لاستیک اشاره کرد.

برزگری گفت: وقتی لاستیک مورد آزمایش قرار گرفت مشخص شد که این لاستیک یکی از معتبرترین برند‌های جهانی بوده است لذا لازم است تا همه ابعاد در نظر گرفته شود.

رئیس سازمان ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی گفت: کارشناسان سوئدی فردا به ایران می‌رسند لذا باید منتظر باشیم و هر اظهار نظری باید با مدارک و مستندات باشد که آیا فرضیه‌های دیگری هم در این خصوص وجود دارد یا خیر.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها