امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۹:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53937
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۸
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، «ترکی بن خالد بن فیصل آل حشری» سفیر عربستان سعودی در ترکمنستان در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، «ترکی بن خالد بن فیصل آل حشری» سفیر عربستان سعودی در ترکمنستان در مقاله‌‏ای که در روزنامه «ترکمنستان بیطرف» چاپ عشق‏‌آباد منتشر کرده‏ است، ضمن تائید مطلب فوق تصریح کرد: در حال حاضر پیش‌نویس این دو موافقتنامه جدید همکاری در دست تهیه و تنظیم هستند که قرار است در آینده نزدیک توسط مقامات عالی رتبه دو کشور امضا شوند.

این دیپلمات عالی رتبه عربستانی تصریح کرد: عربستان و ترکمنستان در سال 1992 میلادی روابط دیپلماتیک خود را برقرار کرده و در سال 1997 میلادی در عشق‏‌آباد سفارت عربستان و در سال 2008 میلادی نیز سفارت ترکمنستان در ریاض دایر شده‏‌ است.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور ترکمنستان در سال 2007 میلادی نخستین سفر خارجی خود را از عربستان سعودی آغاز کرده‏ است، گفت: در جریان این سفر، موافقتنامه همکاری میان ریاض و عشق‏‌آباد امضا شد که در واقع آن سند به عنوان سرآغاز روابط و همکاری‏‌های روبه رشد میان 2 کشور دوست در تاریخ روابط دو کشور به ثبت رسید.

سفیر عربستان همچنین تاکید کرد که در سالهای آخیر روابط و همکاری میان عربستان و ترکمنستان با تبادل سفر هیات دو کشور در سطوح مختلف توسعه یافته است.

وی به عنوان مثال، سفر اخیر وزیر تجارت و صنایع عربستان به عشق‏‌آباد را یادآور شد و گفت: عربستان قصد دارد مراودات همه جانبه خود با کشور ترکمنستان را بیش از پیش توسعه و گسترش دهد.

وزیر بازرگانی و صنایع  عربستان که در ماه فوریه سال جاری میلادی در راس یک هیات سیاسی اقتصادی دولت متبوعش به عشق‌‏آباد سفر کرده‏ بود، در ملاقات با رئیس جمهور ترکمنستان تاکید کرد که محافل تجاری و سرمایه‏‌گذاری عربستان قصد دارند، حضور خود در بازار پر ظرفیت ترکمنستان را بیش از پیش گسترش دهند.

«توفیق بن فوزان الربیعه» ضمن تائید این مطلب تصریح کرد: ظرفیت‏‌های اقتصادی و انرژی ترکمنستان که باعث شده‏ است که تحولات و پیشرفت‏‌های اقتصادی، عمرانی و رفاهی مردم ترکمنستان شوند و نیز فضای مناسب سرمایه‏‌گذاری از مهمترین عوامل هستند که محافل تجاری و سرمایه ‏گذاری عربستانی به این کشور را جذب می‏‌کند.
انتهای پیام/خ
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها