امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۲۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53938
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۸
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس تیم کارشناسان تسلیحاتی سازمان ملل، آکه سلستروم گفته که تحقیقات این تیم درباره سلاح‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس تیم کارشناسان تسلیحاتی سازمان ملل، آکه سلستروم گفته که تحقیقات این تیم درباره سلاح‌های شیمیایی سوریه، «از لحاظ فنی بی‌طرف» بوده است.

وی افزوده برای انجام این تحقیقات از همان «روشهای بی‌طرفانه» مورد استفاده برای تحقیقات دور اول مانند مصاحبه با پزشکان و قربانیان و جمع‌آوری نمونه‌های آزمایشگاهی استفاده شده است.

از سوی دیگر سازمان ملل امروز اعلام کرد که تیم کارشناسان سازمان ملل انتظار دارند که مأموریتشان در سوریه روز دوشنبه آینده به پایان برسد و آمادگی برای تهیه گزارش نهایی در این زمینه تا پایان ماه اکتبر آغاز خواهد شد.
 
خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد که احتمالا تیم کارشناسان سازمان ملل فعالیت خود را درباره تسلیحات شیمیایی سوریه از روز سه‌شنبه آغاز خواهند کرد.

یک منبع آگاه نظامی در گفت‌وگو با خبرگزاری «نووسیتی» نیز گزارش داد که بازرسان سازمان ملل روز پنجشنبه از یک بیمارستان نظامی در منطقه «مزه» بازدید کرده‌اند که تعدادی از سربازان سوری که در پی استفاده تروریست‌ها از سلاح شیمیایی زخمی شده‌اند و در این بیمارستان حضور دارند.

این منبع سوری افزود که بازرسان سازمان ملل روز جمعه فعالیتی نخواهند داشت و در برنامه این گروه بازدید از خان العسل در ریف حلب نیز وجود دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار