امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53952
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۸
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی «پرس تی وی» در گزارشی با اشاره به اینکه سازمان «اف بی آی» در آمریکا از سال 2006 میلادی تاکنون از هواپیماهای ...

به گزارش خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی «پرس تی وی» در گزارشی با اشاره به اینکه سازمان «اف بی آی» در آمریکا از سال 2006 میلادی تاکنون از هواپیماهای بدون سرنشین در خاک آمریکا استفاده می کند اما هنوز نتوانسته است قوانینی را به منظور حفاظت از حقوق حریم خصوصی افراد در قبال این نوع عملیات های هوایی تدوین کند، نوشته است که گزارش اخیر ارائه شده توسط «مایکل هوروویتس» بازرس کل وزارت دادگستری آمریکا نشان می دهد که استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین داخلی در آمریکا صرفا محدود به اف بی آی نمی شود و انتظار می رود که استفاده از این نوع هواپیماها حتی گسترش نیز پیدا کند.

بر اساس این گزارش، استفاده داخلی اف بی آی از هواپیماهای بدون سرنشین از سال 2006 میلادی تاکنون، بیش از 3 میلیون دلار هزینه داشته است و این در حالیست که وزارت دادگستری آمریکا مبلغی معادل 1.26 میلیون دلار را نیز برای استفاده از پهپادها به اداره های پلیس محلی آمریکا داده است.

بر اساس این خبر، انتظار می رود که گستره استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین داخل آمریکا به اداره مبارزه با الکل، سیگار و سلاح گرم و مواد منفجره وزارت دادگستری این کشور نیز کشیده شود؛ در عین حال، اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا نیز چندین پهپاد را خریداری و آنها را برای استفاده داخلی آزمایش کرده است.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که فعالان حقوق مدنی درباره استفاده از پهپادها برای اهداف جاسوسی در آمریکا ابراز نگرانی و اعلام کرده اند که چنین عملیاتی منجر به ایجاد یک «جامعه جاسوسی» می شود که در این جامعه مقامات این اجازه را دارند تا تمام تحرکات شهروندانشان را نظارت، ردگیری، ثبت و به دقت بررسی کنند.

در گزارش وزارت خزانه داری آمریکا تصریح شده است که استفاده داخلی از پهپادها در این کشور منجر شده است که نگرانی های منحصر به فردی درباره حفظ حریم خصوصی و جمع آوری مدارک از شهروندان به وجود بیاید.

علاوه بر این، امروز گزارشی منتشر شد که نشان می دهد نیروی هوایی آمریکا با همکاری شرکت بوئینگ در حال تبدیل جنگنده های قدیمی اف 16 خود به پهپاد است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها