امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۶:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53955
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۸
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دیپلمات فرانسوی‌ای که هفته گذشته به دست نیروهای نظامی اسرائیلی در کرانه باختری مورد ضرب و شتم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دیپلمات فرانسوی‌ای که هفته گذشته به دست نیروهای نظامی اسرائیلی در کرانه باختری مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، امروز از سمت خود به عنوان وابسته فرهنگی کنسولگری فرانسه در بیت‌المقدس، برکنار شد.

«مایریون کاستینگ» و چند دیپلمات اروپایی دیگر هفته گذشته در حالی که برای توزیع اقلام امدادی و چادرهای اسکان موقت به روستای تخریب‌شده «خربه المکهول» در کرانه باختری رفته بودند، مورد حمله نظامیان صهیونیست قرار گرفته و خودروشان نیز به همراه تمام کمک‌های بشردوستانه توقیف شد. 

قرار بود این محموله بین فلسطینی‌های روستا توزیع شود. این روستا را نیروهای امنیتی رژیم‌صهیونیستی به بهانه نداشتن مجوز ساخت مناسب تخریب کرده‌اند. با این حال ساکنان روستا با بیان اینکه این زمین‌ها خانه آبا و اجدادی آن‌هاست، همچنان در روستا مانده‌اند.

بهانه فرانسه و رژیم‌صهیونیستی برای برکناری دیپلمات فرانسوی، ضربه‌ای بود که وی بعد از بدرفتاری نظامیان صهیونیست، به صورت یک سرباز اسرائیلی وارد کرد. رسانه‌ها و مقامات اسرائیلی با تمرکز بر این حرکت، موج رسانه‌ای را تغییر داده و بدون اشاره به برخورد تند اسرائیلی‌ها، دیپلمات فرانسوی را به بدرفتاری متهم کردند.
 

یک منبع در وزارت خارجه اسرائیل به روزنامه «هاآرتص» گفته است تصمیم برکناری این دیپلمات به صورت مشترک توسط مقامات فرانسوی و اسرائیلی اتخاذ شده است. این اولین بار نیست که اسرائیلی با استفاده از لابی‌های خود و با فشار به دولت‌های اروپایی از حوادثی که می‌تواند به ضرر آن‌ها باشد، به نفع خود استفاده می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها