امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۶:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5396
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۰
تعداد بازدید: 180
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، امیر خوراکیان رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، امیر خوراکیان رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در جمع خبرنگاران، بیان داشت: ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی یکی از اولویت‌های این سازمان بوده که طی 3 سال اخیر تلاش کرده‌ایم ذیل این محور فعالیت‌های گوناگون و متراکمی را انجام دهیم.

وی افزود:‌ چهارمین دوره فرهنگسرای کتاب در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برپا شد که این غرفه دارای دو سالن اصلی و 20 غرفه در ترویج فرهنگ مطالعه و کارگاه‌های آموزش مطالعه است.

خوراکیان با بیان اینکه مسابقه یک کتاب در فرهنگسرای کتاب در حال برگزاری است، ادامه داد: برای نخستین‌بار همه بخش‌‌های شهرداری را دعوت کردیم تا آثار پژوهشی و تولیدات محتوایی را معرفی کنند.

وی افزود: مؤسسه نشر شهر با ارائه 800 عنوان کتاب که بیش از 200 عنوان آن چاپ اول است محصولات خود را در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ارائه کرده است.

به گفته خوراکیان سالن دوم فرهنگسرای کتاب به فعالیت‌های جمعی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اختصاص دارد که از جمله این برنامه‌ها می‌توان به کلبه منطق و کلبه‌های مختلف اشاره کرد.

وی عنوان کرد:‌ خیابان هنر از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در نمایشگاه کتاب برپا شده است که در این خیابان 30 هنرمند به ارائه برنامه‌ها و فعالیت‌های مختلف با موضوع کتاب و کتابخوانی می‌پردازند.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به این مطلب که بیش از 80 کتابخانه در شهر تهران از سوی این معاونت اداره می‌شوند، بیان کرد: از دیگر برنامه‌های این سازمان در سال جاری می‌توان به جشنواره مادران قصه‌گو برپایی نمایشگاه «یاد یار مهربان» اشاره کرد که این نمایشگاه در سال گذشته با 3 میلیارد تومان اعتبار از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برپا شد.

وی گفت: این سازمان در تلاش است تا در ارتباط با حوزه مسائل اجتماعی مجموعه کتاب‌هایی را منتشر کند. 222 موضوع در راستای مهارت‌های اجتماعی شناسایی شده‌اند که 30 جلد از این آثار تا تابستان امسال رونمایی خواهند شد.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از چاپ و انتشار مجموعه 100 جلدی مهارت‌های اجتماعی تا پایان سال 92 خبر داد و گفت: این آثار به صورت کاربردی و قابل استفاده و به نوعی آموزشی برای همه گروه‌های سنی و جنسیت‌های مختلف منتشر می‌شود.

به گفته این مقام مسئول عناوین کتاب‌ها در بحث تشکیل و تحکیم تعالی خانواده است که بحث ارتباطات فردی و میان‌فردی نیز در آن برنامه‌ریزی شده است.

خوراکیان با اشاره به گرانی کتاب ادامه داد: یکی از دلایلی پایین آمدن میزان استقبال مراجعه‌کنندگان از نمایشگاه بین‌المللی کتاب رشد هزینه‌های سرسام‌آور کتاب است اما این سازمان در سال 91 با توجه به گران شدن کتاب ساعات کتابخانه‌های خود را افزایش داده است.

وی در پایان گفت: این سازمان با ارائه خدمات تلاش کرده است تا بخشی از کمبودهای حوزه کتاب و کتابخوانی را جبران کند که در این راستا در سال جاری باغ کتاب را افتتاح خواهد کرد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها