امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5397
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۰
تعداد بازدید: 153
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، «دیگر کدام ما زندگی کردن را دوست دارد؟» عنوان نمایشی است که محمد چرمشیر آن را نوشته و عباس غفاری کارگردانی آن را بر عهده ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، «دیگر کدام ما زندگی کردن را دوست دارد؟» عنوان نمایشی است که محمد چرمشیر آن را نوشته و عباس غفاری کارگردانی آن را بر عهده دارد.

این نمایش با بازی وحید آقاپور و مریم کاظمی هر روز در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود و هر شب یک بانوی پیشکسوت تئاتر مهمان آن است.

قرار اجرای فردا 16 اردیبهشت ماه به توران مهرزاد بازیگر پیشکسوت تئاتر، رادیو، تلویزیون و سینما تقدیم شود.

«توران مهرزاد» (فاطمه بزرگمهری راد) متولد 1309 در تهران است. او از زنان فعال گروه سعدی است. مهرزاد هنگام شرکت در یک نمایش فرهنگی در «کانون بانوان» با خیرخواه،خاشع و نوشین آشنا و در سال 1323 به تئاتر فرهنگ دعوت شد و کلاس‌های بازیگری را نزد نوشین گذراند و به دلیل توان بالا به سرعت در شمار ستون‌های اصلی گروه نوشین قرار گرفت و در فعالیت گروه‌های بعدی چون فردوسی و سعدی مشارکت فعال داشت. او را هنرمندی برجسته می‌دانند که در «اتحادیه هنرپیشگان ایران» مدافع سرسخت و جسور حقوق همکاران خود بود.

مهرزاد در نمایش‌های زیر به ایفای نقش پرداخته است: افیون، اوژفی گرانده، مونتسرا، شب بحرانی، طلا و خاکستر، انگل‌های اجتماع، گناهکاران بی‌گناه، چراغ گاز، خانه برناردا آلبا، تاجر ونیزی، گربه روی شیروانی داغ، در شاهراه، تارتوف، خرس، دختر شکلات فروش، بازپرس و …

تئاتر سعدی توفیق خود در زمینه نمایش را علاوه بر مردان، مدیون زنانی چون توران مهرزاد و زنانی دیگر چون: لرتا هایراپتیان، اعلم دانایی و چهره‌های جدیدتر مانند: ایرن(عاصمی)، تهمینه،بزرگمهر،فرهی و فلور است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار