امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53970
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۸
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت الوفاق، هزاران بحرینی امروز(جمعه) با برگزاری تظاهرات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت الوفاق، هزاران بحرینی امروز(جمعه) با برگزاری تظاهرات ضد حکومتی بر خواست خود برای ایجاد تغییرات دموکراتیک در این کشور تاکید کردند.

معترضان با محکوم کردن اقدامات سرکوبگرانه رژیم آل خلیفه علیه اعتراضات مسالمت آمیز تصریح کردند که این سرکوب‌ها باعث افزایش پافشاری مردم در دستیابی به اهداف انقلاب خواهد شد.

بحرینی‌ها در این تظاهرات خواستار شکل گیری پارلمانی مستقل با قدرت قانون گذاری برای کشورشان شدند و از رژیم حاکم خواستند تا الگوی حکومت‌داری قبیله‌ای را پایان دهد.

این تظاهرات با دعوت «جمعیت الوفاق الوطنی الاسلامیة»، «جمعیت العمل الوطنی الدیمقراطی “وعد”»، «جمعیت التجمع القومی الدیمقراطی»، «جمعیت التجمع الوطنی الدیمقراطی الوحدوی» و «جمعیت الاخاء الوطنی» برگزار شد و معترضان خواستار آزادی بیش از 2800 فعال سیاسی زندانی در این کشور شدند.
همچنین شیخ عیسی قاسم از رهبران دینی برجسته در بحرین و شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت الوفاق نیز در این تظاهرات حضور داشتند.

احزاب سیاسی و فعالان اجتماعی در بحرین از هفته گذشته برای برگزاری تظاهرات 27 سپتامبر(5 مهر) در منامه و دیگر شهرهای این کشور فراخوان داده بودند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها