امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53975
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۸
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجلس سنا در حالی که مجلس نمایندگان این کشور فاقد طرحی مشخص بود لایحه‌ای که به مهار تعطیلی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجلس سنا در حالی که مجلس نمایندگان این کشور فاقد طرحی مشخص بود لایحه‌ای که به مهار تعطیلی دولت فدرال موسوم شده است را تصویب کرد.

طبق آنچه روزنامه آمریکایی «یو‌اس‌ای تودی» گزارش می‌دهد سنا امروز با 54 رأی موافق در برابر 44 رأی مخالف این لایحه را به تصویب درآورد تا از تعطیلی دولت ظرف سه روز آینده جلوگیری کند.

جمهوری‌خواهان و دموکراتهای آمریکا بر سر طرح بیمه درمانی اوباما با یکدیگر اختلاف دارند که جمهوری خواهان با آن مخالفند و همین امر، دولت را با خطر تعطیلی روبه رو کرده است.

مجلس نمایندگان کوشیده که دولت را فعال نگاه دارد، مخارج آن را محدود کند و مانع از تصویب لایحه ای شود که بیمه شدن را برای مردم مشکل‌‌تر خواهد کرد.

این درحالی است که رئیس جمهوری آمریکا و نمایندگان دموکرات معتقدند طرح بیمه درمانی اوباما به سود مردم طبقه متوسط است.

در مجلس نمایندگان آمریکا اکثریت با جمهوری خواهان است و در سنا، اکثریت با دموکرات هاست.
جمهوریخواهان تهدید کرده اند که اگر این لایحه در سنا مصوب نشود، آنها نیز با افزایش سقف بدهی دولت مخالفت خواهند کرد.

این در حالیست که دولت واشنگتن به سرعت در حال پر کردن سقف بدهی 16.7 تریلیون دلاری خود است و «جاکوب لو» وزیر خزانه داری آمریکا نیز هشدار داده است که دولت این کشور باید سریعا و تا قبل از 17 اکتبر سال جاری که پایان اعتبار اقدامات فوق العاده خزانه داری آمریکا برای تامین تعهدات مالی دولت واشنگتن است، سقف بدهی خود را افزایش بدهد.
اگر مجلس نمایندگان تا نیمه شب دوشنبه سی‌ام سپتامبر لایحه بودجه را تصویب نکند، بخشهای غیر اضطراری دولت فدرال تعطیل خواهد شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار