امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۲۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53983
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۱
تعداد بازدید: 127
خداداد عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص ارسال شکایت به کنفدراسیون فوتبال آسیا عنوان کرد: ...

خداداد عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص ارسال شکایت به کنفدراسیون فوتبال آسیا عنوان کرد: کمیته انضباطی AFC پس از بررسی اسناد و مدارک ارسالی باشگاه ابومسلم خراسان و تشخیص کافی و مستدل بودن آنها برای اثبات دخالت یک ارگان وابسته به دولت در عرصه فوتبال خصوصی، این شکایت رسمی را ثبت کرده است. در صورت تأیید ثانویه مستندات و شواهد، احتمال وقوع هرگونه اتفاق سوئی برای فوتبال کشور، دور از ذهن نخواهد بود.

وی ادامه داد: با درایت سرپرست وزارت ورزش و جوانان کشور مبنی بر لغو نخستین دیدار ابومسلم با یک تیم یزدی، هم‌اکنون زمینه برای حل و فصل این مشکل در داخل کشور فراهم شده است. همچنین هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال کشور که هم‌اکنون در مشهد به سر می‌برند، در این خصوص تشکیل جلسه داده و مقرر کردند ضمن فرجام‌خواهی مجدد دعوی مالکان و بررسی شکایت اسماعیل وفایی، شرایطی فراهم آورند تا با حل مسالمت آمیز این مشکل ظرف یکی دو روز آینده، از کشانده شدن این پرونده فوتبالی به محافل حقوقی و بین‌المللی در خارج از کشور جلوگیری شود.

مدیر فنی ابومسلم با اشاره به صحبت نصیرزاده مبنی بر اینکه شکایت خداداد از پلیس راه مشهد هم عبور نمی‌کند، خاطرنشان کرد: با وجود اظهار نظر ناآگاهانه برخی از کارشناسان حقوقی از جمله آقای نصیرزاده مبنی بر آنکه شکایت رسمی باشگاه ابومسلم قابلیت استناد و ثبت در مجامع بین‌المللی را ندارد، باید گفت کثرت و شفافیت مستندات موجود برای اثبات دخالت این نهاد دولتی وابسته به وزارت ورزش و جوانان کشور همچنین نفوذ برخی از چهره‌های شاخص فوتبال کشور از جمله علی دایی در ثبت و پذیرش این شکایت مؤثر واقع شده است. باید به آقای نصیرزاده بگویم که شکایت‌مان از پلیس راه مالزی هم عبور کرد.

عزیزی یادآور شد: با توجه به اینکه لیگ دسته یک فوتبال کشور از ابتدای فصل ورزشی 93 – 92 زیر چتر قوانین لیگ حرفه‌ای فوتبال کشور قرار گرفته و لذا باید با قوانین لیگ حرفه‌ای AFC نیز تطابق کامل داشته باشد، از این رو عملکرد فدراسیون فوتبال کشور هم در خصوص لیگ برتر و هم در لیگ دسته یک، زیر ذره بین ناظران AFC قرار دارد. ایران طی دو دهه گذشته، تلاش وسیعی برای جلب نظر مقامات ارشد این کنفدراسیون آسیایی برای میزبانی جام ملت‌های آسیا از خود به خرج داده و از میان 12 کشور داوطلب، هم‌اکنون کشور ما در کنار کشورهای عربستان، امارات، عمان و تایلند، پنج کشور واجد شرایط برای میزبانی سال 2019 میلادی است و هرگونه اتفاقات سوء داخلی می‌تواند شانس میزبانی جام ملت‌های آسیا را از کشور گرفته و یا آن را به خطر بیندازد.
انتهای پیام/ن
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها