امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53989
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۵
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری ظهر امروز در آئین افتتاح دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری ظهر امروز در آئین افتتاح دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری استان مرکزی که با حضور استاندار مرکزی، رئیس دادگستری استان و جمعی از مسئولین اجرایی برگزار شد اظهار داشت: حجم بالای پرونده‌های مردم در دیوان عدالت اداری باید مورد توجه مدیران دولتی قرار گیرد تا با رفع مشکلات مردم از ورود این پرونده‌ها به دیوان عدالت اداری جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه به موجب قانون دیوان عدالت اداری طبق برنامه پنجم مکلف به بازگشایی دفاتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در سطح استان‌‌ها است، اظهار داشت: بیستمین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان مرکزی افتتاح شد.

رئیس کل دیوان عدالت اداری کشور افزود: با توجه به تغییر قوانین اداری و اجرای این قوانین از ماه گذشته لازم است مدیران با اطلاع از قوانین جدید آن را اجرا کنند تا از بروز مشکلات جلوگیری شود.

منتظری با اشاره به مشکلاتی که به دلیل عدم اطلاع برخی مسئولین از قوانین حقوقی بوجود آمده است، تصریح کرد: در قوانین جدید به دستگاه‌ها و مدیران دولتی یک هفته تا یک ماه فرصت داده شده تا نسبت به شکایت، لایحه تنظیم و پاسخگو باشند و در صورت اعتراض به رای صادره توسط دیوان عدالت اداری رسیدگی به شکایت به شعبه تجدید نظر که در قوانین جدید گنجانده شده است ارجاع ‌شود.

وی با اشاره به اینکه ادارات باید نسبت به اجرای احکام دیوان عدالت اداری تمکین داشته باشند، افزود: بخش‌ قابل توجهی از ادارات به دلیل ضعف‌هایی که در زمینه حقوقی دارند در لایحه دفاعیه خود ضعیف عمل کرده و محکوم می‌شوند که باید در این راستا بخش حقوقی خود را تقویت کنند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی نیز گفت: با افتتاح دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در این استان بسیاری از مشکلات مردم در زمینه شکایت از دستگاه‌های اداری و دولتی استان برطرف می‌شود.

حجت‌الاسلام حکمت‌علی مظفری اظهار داشت: با توجه به آیین‌نامه جدید و اصلاح برخی قوانین مطمئنا در رفع مشکلات موجود قدم‌های موثری برداشته شده و با افتتاح دفتر دیوان عدالت اداری نیز علاوه بر خدمات‌رسانی به مردم در وقت و هزینه‌های جاری مردم نیز صرفه‌جویی می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: هماهنگی و همدلی مسئولین در استان موجب رفع بسیاری از مشکلات شده است که این مسئله جای خرسندی دارد.

بازرس کل استان مرکزی نیز گفت: موضوع هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی استان مسئله بسیار مهمی است که همواره یکی از دغدغه‌های سازمان بازرسی کشور به شمار می‌رود، اما خوشبختانه این مشکل در استان بسیار کمرنگ است.

ابوالفضل غنچه‌ارغوان اظهار داشت: در کشور بحث موازی‌کاری و تداخل بین دستگاه‌ها یکی دیگر از مشکلات است که در برنامه پنجم توسعه این اجازه داده شده تا دستگاه‌ها با یکدیگر هماهنگی‌های لازم را انجام دهند.

بازرس کل استان مرکزی خاطر نشان کرد: در استان مرکزی با توجه به برگزاری کلاس‌های آموزشی و توجیهی برای مدیران دستگاه‌های اجرایی هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌ها مطلوب بوده و این هماهنگی بین دستگاه‌های دولتی و نظارتی رضایت‌بخش است.

در این مراسم با حکم رئیس دیوان عدالت اداری کشور علی ویس‌کرمی به عنوان نماینده دیوان عدالت اداری در استان مرکزی معرفی شد.
انتهای پیام/87002/ط40/ث3001
برچسب ها:
آخرین اخبار