امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54028
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۹
تعداد بازدید: 80
مهدی فضائلی مدیر انتشارات سروش در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: مشکلات در حوزه نشر ...

مهدی فضائلی مدیر انتشارات سروش در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: مشکلات در حوزه نشر ادبیات دفاع مقدس با مشکلات سایر آثار در حوزه نشر تفاوت‌هایی دارد اما موانع و محدودیت‌هایی که در حال حاضر هست حوزه نشر ادبیات دفاع مقدس را هم درگیر کرده است ولی این محدودیت‌ها راهی برای بهره از فرصت‌ها است که باید آنها را به خوبی بشناسیم.

وی افزود: مشکلات حوزه نشر و موانع آثار دفاع مقدس بی بهره نیست اما به جای پرداختن به آنها بهتر است به ظرفیت‌ها و استعدادها توجه کنیم و غفلت و کم توجهی خودمان در حوزه نشر دفاع مقدس کاهش دهیم. انتشارات سروش این توفیق را داشته است که از دوران جنگ و پس از جنگ تاکنون بر این موضوع همت بگمارد و یکی از کارهای ارزشمندی که در این حوزه تولید شد مجموعه 24 جلدی «فرهنگ جبهه» است، البته این روند تولید آثار ارزشمند در حوزه دفاع مقدس ادامه دارد.

مدیر انتشارات سروش با اشاره به اینکه دوران جنگ در تاریخ همه کشورها و ملت‌ها فراز مهمی است، عنوان کرد: دوران جنگ مقطعی برای ظهور و بروز استعدادها و ظرفیت‌ها محسوب می‌شود و این واقعیت‌ها باید در قالب هنری و به اشکال مختلف به نسل آینده منتقل شود.

فضائلی در پایان خاطرنشان کرد: امروز در ارزیابی عملکرد حوزه‌های مختلف از جمله نشر باید خود را سرزنش کنیم چرا که با وجود این همه ظرفیت ما تنها توانسته ایم اندکی از آن بهره برده و آن را ثبت و ماندگار کنیم، همان میزانی هم که به این موضوع پرداختیم به درستی انجام نشده و اندک بوده است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها