امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54030
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۹
تعداد بازدید: 103
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی محرم بسیم که عمر خود را در راه خدمت به فرهنگ و هنر این مرز و بوم صرف کرد در 93 سالگی در گذشت. شایان ذکر ...

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی محرم بسیم که عمر خود را در راه خدمت به فرهنگ و هنر این مرز و بوم صرف کرد در 93 سالگی در گذشت.

شایان ذکر است سید احمد میرعلایی دبیربیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان و مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی به تازگی با مرحوم بسیم دیدار و برای حضور در جشنواره به عنوان مهمان ویژه از او دعوت کرده بود.

محرم بسیم که بیش از 50 فیلم و سریال را در کارنامه بازیگری خود داشت در فیلمهایی مانند گلنار، افسانه دوخواهر، میلاد، دونفر و نصفی و ... بازی کرده است و در بسیاری از سریالهای تلویزیونی نیز به ایفای نقش پرداخته است. وی که اصلیت باکویی داشت و از مهاجرین آذربایجانی قبل از انقلاب به تهران بود از بنیانگذاران تئاتر آذرى در تهران بوده که مهارت در نواختن تار و فعالیت در تلویزیون قبل از انقلاب را نیز درپرونده خود داشت.او متولد 1299  بود و فعالیت هنری خود را در سینما از سال 1317 در سینما آغاز کرد.

بنیاد سینمایی فارابی درگذشت این هنرمند را به خانواده نجیب و شریف سینمای ایران تسلیت گفت و برای ایشان رحمت واسعه الهی را طلب کرد.
انتهای پیام / ا
برچسب ها:
آخرین اخبار