امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54031
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۹
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «حرفه بازیگری از الف تا ی» اثری از کاترین میفیلد با ترجمه علی ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «حرفه بازیگری از الف تا ی» اثری از کاترین میفیلد با ترجمه علی یعقوب‌زاده تجدید چاپ شد. این کتاب در روزهای پایانی سال 1390 روانه بازار نشر شده بود و اثر تجدید چاپ شده تا چند روز آینده به کتابفروشی‌ها می‌آید.

کتاب «حرفه‌ بازیگری از الف تا ی» توسط کاترین میفیلد از بازیگران سینمای آمریکا تالیف شده است و علی یعقوب‌زاده بازیگر سینما و تئاتر و همچنین مدرس آن را ترجمه کرده است.

این کتاب درصدد پاسخگویی به سوالاتی مانند اصول پیشرفت در بازیگری چیست؟ چرا بعضی از بازیگران نقش‌های جدی‌تر و ماندگارتری بازی می‌کنند و بعضی کمتر؟ چرا بعضی پُرکارند و بعضی کم‌کار. اصلاً چگونه باید خود را شناساند و کار کرد؟ آیا رشد در بازیگری، به پول و پارتی و داشتن آشنا و سماجت متکی است یا نه؟ آیا چیزهای دیگری هم وجود دارند که در این امر دخیل باشند؟ آیا صرف توانمند بودن در بازیگری، می‌تواند ضمانتی برای اشتغال مداوم در این حرفه باشد؟ دانستن آموزه‌های علمی بازیگری چقدر در پیشرفت بازیگر تأثیر دارد؟ و این‌که بازیگری کدام‌یک از این‌ها است: شغل؟ هنر؟ ذوق؟ صنعت؟ یا تجارت؟ است.

به گفته ناشر این اولین کتاب است که درباره‌ شغل، اقتصاد، تجارت و به‌طور کلی حرفه‌ بازیگری به زبان فارسی منتشر می‌شود. نویسنده در این کتاب از مواردی سخن گفته که هر بازیگر در طی زندگی حرفه‌ای و هنریِ خود ممکن است با آن درگیر باشد، نکاتی در مورد بازاریابی، تست‌ها و مصاحبه‌های بازیگری، داشتن اعتماد به ‌نفس و...

چاپ دوم کتاب «حرفه بازیگری از الف تا ی» در 272 صفحه در 1100 نسخه به زودی به بازار کتاب می‌آید.

به گزارش فارس، علی یعقوب‌زاده فعالیت بازیگری‌اش را با فیلم «پرواز در شب» مرحوم رسول ملاقلی پور آغاز کرده و در ادامه در تعدادی از فیلم‌ها مانند «نجات‌یافتگان»، «سفر به چزابه»، «نرگس» و «رمز عبور» به ایفای نقش پرداخته است. وی در عرصه تئاتر هم فعالیت دارد و در دانشگاه نیز تاریخ هنر و بازیگری تدریس می‌کند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها