امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54046
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۴
تعداد بازدید: 94
حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با ...

حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به مقوله «جرم سیاسی» و اعلام وصول این طرح در مجلس اظهار داشت: در خصوص وجود ابهام در برخی از قوانین هیچ شکی وجود ندارد، اما به عنوان یک قاضی و کسی که در ارتباط با جرائم امنیتی کار کرده است، اعلام می‌کنم که ما مجرم سیاسی به دلیل داشتن عقیده سیاسی در کشور نداریم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از مخالفان و سلطنت‌طلبان در کشور در حال رفت و آمد و مشغول فعالیت‌های اقتصادی هستند، افزود: برخی، نظام جمهوری اسلامی را قبول ندارند، اما هیچ یک از قوانین جمهوری اسلامی نیز نمی‌گوید، کسی که معتقد به مبانی جمهوری اسلامی نیست و یا عقیده‌ای غیر از عقیده جمهوری اسلامی دارد، مجرم محسوب می‌شود.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس خاطرنشان کرد: اما مسائل سیاسی که منجر به اقدام علیه نظام جمهوری اسلامی شود، قطعا مشمول برخی از قوانین مجازات اسلامی می‌شود.

حسینیان تصریح کرد: به طور کلی چنانچه فردی در مناسبات بین‌المللی، اخبار محرمانه و یا طبقه‌بندی شده نظام جمهوری اسلامی را چه در وضعیت جنگ‌ و یا صلح در اختیار بیگانگان قرار دهد و یا برای براندازی نظام تبلیغات کند که زمینه تشویش اذهان عمومی فراهم شود، قطعا عمل او به معنای جرم سیاسی محسوب می‌شود که در قوانین امنیتی نیز تصریح شده و باید به آن پرداخته ‌شود.

حسینیان در پایان گفت: بنابراین تعریف جرم سیاسی از این باب که برخی از جرائم به نحوی با سیاست همپوشانی و یا در برخی موارد با یکدیگر تلاقی دارند که جرم محسوب می‌شود، برای رفع ابهام مفید به نظر می‌رسد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها