امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54049
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: 54
سیدقدرت علی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه با اشاره به پاره‌ای از وظایف محیط زیست اظهار  داشت: حفاظت از اکوسیستم طبیعی کشور و ترمیم اثرات ...

سیدقدرت علی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه با اشاره به پاره‌ای از وظایف محیط زیست اظهار  داشت: حفاظت از اکوسیستم طبیعی کشور و ترمیم اثرات سوء در محیط زیست از مهم‌ترین وظایف این نهاد است.

رئیس محیط زیست کهگیلویه اضافه کرد: پیشگیری و ممانعت از تخریب و آلودگی محیط زیست نیز از مهم‌ترین برنامه‌های ادارات محیط زیست محسوب می‌شود.

وی با بیان این نکته که در خیلی از موارد مردم کار  محیط زیست را تنها در محدوده مناطق حفاظت شده می‌بینند، تصریح کرد: این مسئله نیز دلایل مختلف دارد که وجود مناطق حفاظت شده در نقاط مختلف استان و تلاش محیط‌بانان برای حفظ این میراث طبیعی و مسائلی که در پی آن در متن جامعه به وجود می‌آید دلیل ایجاد این ذهنیت است.

رئیس اداره محیط زیست کهگیلویه در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های زیست محیطی و طبیعی متعددی که در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد، خاطرنشان کرد: متاسفانه با افزایش تعداد گردشگران و  اماکن گردشگری استان آلودگی‌های زیست محیطی ناشی از پسماند زباله‌های روز به  روز در حال افزایش است و  در کمال تاسف خیلی از اماکن طبیعی استان به جایگاهی برای دفن زباله گردشگران تبدیل شده است.

علی‌پور فرهنگ‌سازی در زمینه حفاظت از محیط زیست را بهترین عامل در جلوگیری از تخریب منابع ملی و محیط زیست دانست و افزود: تا مادامی که همه ما خود و اعضای خانواده را موظف به انجام این کار نکنیم کاری از پیش نمی‌بریم.

رئیس اداره محیط زیست کهگیلویه با بیان اهمیت فرهنگ‌سازی در زمینه حفظ محیط زیست بیان داشت: تشکیل سازمان‌های مردم نهاد و گروه‌های دوستدار محیط زیست می‌تواند گامی موثر در زمینه اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست باشد.

این مسئول در اداره محیط زیست کهگیلویه  با تقدیر از برخی از گروه‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد که در برخی نقاط استان مبادرت به جمع‌آوری زباله‌ها از سطح مناطق گردشگری و طبیعت استان می‌کنند، عنوان کرد: کارهای این‌چنینی نقش مؤثری در فرهنگ‌سازی و سوق دادن جامعه به سمت نگهداری و حفاظت از محیط زیست دارد.

علی‌پور از خانواده‌ها خواست تا با پاکیزگی و حفاظت از محیط  زیست مشوق فرزندان خود در این زمینه باشند و ادامه داد: بدون شک اگر والدین خود را موظف به  حفاظت و نگهداری محیط زیست بدانند این مسئله به عنوان یک فرهنگ به نسل‌های بعد منتقل می‌شود و خود به خود بسیاری از مشکلات در این ارتباط از بین خواهد رفت.
انتهای پیام/82008/ی30
برچسب ها:
آخرین اخبار