امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5405
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۰
تعداد بازدید: 156
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس در ادامه محکوم‌کردن تخریب و نبش قبر «حجربن عدی» صحابی جلیل امیرالمومنین(ع)، شیعیان در شبه‌جزیره عربستان و از جمله در ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس در ادامه محکوم‌کردن تخریب و نبش قبر «حجربن عدی» صحابی جلیل امیرالمومنین(ع)، شیعیان در شبه‌جزیره عربستان و از جمله در عربستان و بحرین نیز این اقدام را محکوم کردند.

بنابر این گزارش، «مجلس علمایی بحرین» در بیانیه‌ای که در پایگاه رسمی این مجلس قرار داده است، آورد: بار دیگر جاهلیت گروهی منافق با پوشش اسلامی با دست‌درازی به قبر «حجربن‌عدی» جنایتی را پس از جنایتی دیگر که همانا مباح کردن خون مسلمانان و کشتار آنهاست، انجام دادند.
 

* مجلس علمایی بحرین: تکفیری‌ها از سوی نیروهای استبدادی حمایت می‌شوند
 

این مجلس با بیان اینکه این اقدام خاستگاه تکفیری دارد، افزوده است: این افراد بدون ارزش هستند و کینه‌توزی‌شان از سوی نیروهای استبدادی حمایت می‌شود؛ نیروهایی که در جهان که همچنان در زمین فساد می‌کنند و به دنبال فتنه‌انگیزی و تکه تکه کردن صف مسلمانان و دشمنی با منابع هشیاری مسلمانان و مقاومت هستند.

«مجلس علمایی بحرین» این اقدام را در راستای روش اموی دانسته و افزوده است: چه چیزی از این اسائت بزرگتر است و ما در این مجلس امیدواریم موسسات و شخصیت‌های اسلامی و همچنین سازمان‌های بین‌المللی این عمل را محکوم کرده و اسلام و مذاهب اسلامی را از این امر منزه نمایند.

این مجلس افزوده است: از همه نخبگان هوشیار در امت اسلامی در همه مذاهب نیز می‌خواهیم که متوجه به این فتنه مذهبی باشند و با جرات کامل آن را رسوا کرده و برای توقف آن حرکت جدی انجام دهند و مبارزه با این روند را به عنوان تکلیفی شرعی دنبال کنند.
 

* تعطیلی حوزه‌های علمیه بحرین در روز یکشنبه
 

این در حالی است که این «مجلس علمایی بحرین» همچنین از تعطیلی حوزه‌های علمیه بحرین در امروز(یکشنبه) استقبال کرد.

بنابر این گزارش در این بین فعالان و علمای شیعه در عربستان سعودی نیز این اقدام را محکوم کردند که به نوشته پایگاه خبری «جهینه»، از جمله این افراد، شیخ عبدالله الیوسف، محمد الشیوخ، پژوهشگر اجتماعی، دکتر فواد السنی و سید فاضل الشعله هستند.

در همین حال شیخ دکتر فیصل العوامی، سیدحسن النمر الموسوی خطیب جمعه سیهات در سخنانی این اقدامات را محکوم کردند.
 

* خطیب جمعه سیهات: مسئله، مسئله نمادهای شریعت اسلام است
 

سیدحسن النمر الموسوی خطیب جمعه سیهات گفته است: برخی می‌خواهند با این سخن که «حرمت خون مسلمانان بیشتر است» از عمق این فاجعه بکاهند اما اینجا مسئله، مسئله نمادهای شریعت اسلام و این است که «حرمت مومن بیشتر و مهمتر از کعبه نزد خداست».

وی با هشدار نسبت به خطرات این اقدام افزود: این اتفاق ناشی از «فقه منحرف» بود و نشان داد کسانی که شعار آزادی و حقوق و اصلاحات می‌دهند نقض آن عمل می‌کنند.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها