امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54050
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: 142
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، جعفر بهاری جمعه شب در جمع اعضای شورای شهر با اشاره به آخرین وضعیت کتابخانه شهدا، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، جعفر بهاری جمعه شب در جمع اعضای شورای شهر با اشاره به آخرین وضعیت کتابخانه شهدا، اظهار داشت: امروزه به دلیل حرکت شهرها به سمت بهره‌وری بیشتر از فضاها و امکانات، شاهد اجرای طرح‌های متعدد هستیم.

وی در پاسخ به انتقادی در باب نادرست بودن تغییر کاربری کتابخانه شهدا و تخریب سازه کنونی، تاکید کرد: در بسیاری از شهرهای کشور، برخی از مکان‌های تاریخی همانند حمام‌ها، انبارها و حتی معابد تغییر کاربری داده شده است.

مشاور عمرانی شهردار بندرعباس با بیان اینکه این سازه‌ها حتی تعمیر و یا بهسازی و یا بعضا تجدید بنا شده است، اضافه کرد: اغلب این سازه‌ها که در قدیم کاربری‌هایی عملی به عنوان نمونه یک حمام محلی برای استحمام مردم بوده است، امروزه به گالری و یا محلی برای تجمعات فرهنگی تبدیل شده است.

به گفته بهاری، سایگاه آشنایی نیز با همین رویکرد برای سازه جدید کتابخانه شهدا طراحی شده است که علاوه بر حفظ یادمان کتابخانه، محلی مدرن برای تجمعات، دیدارها و مطالعه مجازی خواهد بود.

وی خطاب به اعضای شورا گفت: باید این حقیقت را قبول کرد که خواسته‌های مردم نیز تغییر کرده است.

مشاور عمرانی شهردار بندرعباس، در بخش دیگری از سخنان خود مدعی شد که در حال حاضر 70 درصد از پساب فاضلاب بندرعباس احیا می‌شود که دارای ای‌سی 5100 است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ای‌سی آب خلیج فارس در ساحل بندرعباس، برابر با 5900 است، گفت: می‌توانیم با ای‌سی 5100 یک سری از درختان و گیاهان سازگار و مقاوم را در شهر آبیاری کنیم تا از این طریق علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها و مصرف آب، روند تامین آب نیز با محدویت کمتری برای شهرداری روبرو باشد.
انتهای پیام/88001/ب30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها