امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54052
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: 98
قدرت‌الله تاج‌بخش در حاشیه بهره‌برداری از مجتمع گردشگری تچر پارسه در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: با توجه به جمعیت جوان، گسترش نرخ ...

قدرت‌الله تاج‌بخش در حاشیه بهره‌برداری از مجتمع گردشگری تچر پارسه در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: با توجه به جمعیت جوان، گسترش نرخ بالای بیکاری، توجه به افزایش درآمد ارزی و سرمایه‌گذاری خارجی در بخش گردشگری، این حوزه زمینه رسیدن به اشتغال پایدار را در کشور به ویژه استان فارس فراهم می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: معرفی تمدن و فرهنگ ایرانی اسلامی به جهانیان، تعامل گسترده و سازنده با کشورها، درهم شکستن مرزهای قومی و اقلیتی تاثیر بسزایی در پیشرفت صنعت توریسم و زیرساخت‌های اقتصادی و گردشگری دارد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس تصریح کرد: با استناد به آمار ارائه شده از سوی سازمان بین‌المللی گردشگری، 13 درصد مشاغل دنیا به طور مستقیم و غیرمستقیم با صنعت گردشگری مرتبط هستند.

تاج‌بخش بیان داشت: با ورود هر گردشگر خارجی به کشور، 6 تا 10 فرصت شغلی برای کشور به وجود می‌آید، که نیاز به توجه جدی از سوی دستگاه‌های اجرایی دارد.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس اضافه کرد: با گسترش فعالیت مجتمع‌های گردشگری شاهد توسعه و رونق روزافزون این صنعت در ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری هستیم.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز در حاشیه این آیین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ابراز داشت: گردشگری یکی از صنعت‌های ارزآور است که سهم مهمی در توسعه فرهنگ ایرانی در جهان دارد.

بهرام پارسایی با اشاره به اینکه استان فارس 30 درصد از توانمندی‌های گردشگری کشور را به خود اختصاص داده است، افزود: به دلیل بی‌توجهی به زیرساخت‌ها در صنعت گردشگری زیارتی، تاریخی، فرهنگی و درمانی، این حوزه موفق عمل نکرده است.

رئیس شورای کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: برای توسعه صنعت توریسم در استان فارس، برای نخستین بار در شورای اسلامی شهر شیراز، کمیسیون گردشگری راه‌اندازی شده است.
انتهای پیام/2448/ر30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها