امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54057
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزرات بهداشت، مهدیه سادات حاجی میرزاده، کارشناس تغذیه مرکز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزرات بهداشت، مهدیه سادات حاجی میرزاده، کارشناس تغذیه مرکز بهداشت استان یزد گفت: فشار خون بالا به افزایش فشار خون سیستولی به بالاتر یا مساوی ۱۴۰ میلیمتر جیوه، فشار خون دیاستولی به بالاتر یا مساوی ۹۰ میلیمتر جیوه و یا یکی از هر دو حالت اطلاق می‌شود.
 
این کارشناس تغذیه با بیان اینکه پرفشاری خون سبب افزایش خطر حملات قلبی، سکته و نارسایی کلیه می شود گفت: فشار خون بالای کنترل نشده می تواند به نابینایی، نامنظمی ضربان قلب و نارسایی قلبی شود به عبارت دیگر؛ خطر این عوارض در صورت وجود عوامل خطر بیماری های قلبی عروقی مانند دیابت افزایش می یابد.
 
حاجی میرزاده با اشاره به اینکه فشار خون بالا قابل پیشگیری و درمان است عنوان کرد: با پیشگیری و کنترل فشار خون بالا مرگ و ناتوانی ناشی از بیماری های قلبی کاهش می یابد.
 
این کارشناس تغذیه متذکر شد: کاهش مصرف نمک، رعایت رژیم غذایی متعادل، پرهیز از مصرف الکل، فعالیت بدنی منظم، ثابت نگه داشتن وزن ایده آل و پرهیز از استعمال دخانیات از خطر پیشرفت فشار خون بالا می کاهد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها