امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54063
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، سرانه مدارس همواره در طول سال‌های گذشته یکی از چالش‌های همیشگی آموزش و پرورش به جهت عدم تخصیص این ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، سرانه مدارس همواره در طول سال‌های گذشته یکی از چالش‌های همیشگی آموزش و پرورش به جهت عدم تخصیص این اعتبار بسیار مهم بوده است.

علی اصغر فانی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش در نخستین نشست خبری خود از تخصیص اعتبار 50 میلیارد تومانی سرانه به مدارس کشور خبر داده بود.

این موضوع توسط فانی از طریق شبکه‌های مختلف سیمای جمهوری اسلامی ایران هم بارها پخش و گفته شد، بیشتر استان‌ها این سرانه را دریافت کرده‌اند و مابقی در ردیف تخصیص هستند.

اما با گذشت 5 روز از آغاز سال تحصیلی جدید و حدود 20 روز از قول سرپرست وزارت آموزش و پرورش، همچنان برخی از مدارس تهران در انتظار این تخصیص اعتبارات هستند.

علی اصغر فانی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش پیش از این و در روز 23 شهریورماه هم گفته بود، «علی‌رغم فشارهای اعتباری که دولت با آن مواجه است و با پیگیری‌های انجام شده و هماهنگی‌های معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری، اعتباری معادل 500 میلیارد ریال برای ارسال به مدارس دریافت شد؛ این اعتبار مستقیماً به حساب مدارس عادی، شبانه‌روزی شهری و روستایی واریز شده است».

برخی مدارس جنوب تهران از تجهیزات و امکانات بسیار پایینی برخوردار هستند، به طوری که نیمکت مدارس حدود 20 سال سن دارند و همچنان از تخته سیاه‌های قدیمی با گچ استفاده می‌شود و این در حالی است که تاکنون ریالی از سرانه مذکور به حساب این مدارس واریز نشده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها