امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54064
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرگزای فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، رسول دیناروند در خصوص نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی تصریح کرد: متأسفانه در این حوزه ...

به گزارش خبرگزای فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، رسول دیناروند در خصوص نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی تصریح کرد: متأسفانه در این حوزه نظارت جدی وجود نداشته و مدیریت ضعیفی داشتیم و نتوانستیم این مسئولیت را به نحو شایسته‌ای انجام دهیم اما ان شاالله برنامه های نظارتی را در این حوزه تشدید خواهیم کرد تا کاستی های گذشته جبران شود.

وی در مورد نظارت بر مواد غذایی خاطر نشان کرد: متأسفانه حساسیتی که در خصوص نظارت بر دارو وجود داشته است در مورد مواد غذایی نبوده به همین لحاظ در حال حاضر شرایط خوبی در این حوزه نداریم.

دیناروند اظهار کرد: مواد غذایی از نظر ایمنی نیاز به کارهای بیشتری دارد به عنوان نمونه سموم کشاورزی، سموم دفع آفات، سمومی و داروهایی که در مرغداری ها و دامداری ها، باغات و مزارع کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد، نحوه پرورش ماهی ها به نحوی ممکن است در محصولات تاثیراتی داشته باشد و وارد چرخه مصرف شود که هم اکنون ممکن است از این خلائی که وجود دارد سوء استفاده، تخلف و یا سهل انگاری صورت پذیرد و تاوان آن را مردم بپردازند.

تشدید نظارتها در تمام مراحل تولید و توزیع

دیناروند راهکار مقابله با این اتفاق را نظارت در تمام مراحل تولید و توزیع دانست و افزود: نظارت قبل از ورود به بازار کافی نیست و باید سعی کنیم فرآورده هایی که قرار است در بازار عرضه شود بدون پروانه صورت نگیرد و پس از اخذ پروانه کنترل و نظارت متوقف نشود و مستمر ادامه یابد تا مردم این اطمینان را حاصل کنند که دستگاهی وجود دارد تا مواد غذایی را به طور مستمر تحت کنترل و نظارت دارد البته در این حوزه موازی کاری هایی هم از سوی برخی دستگاهها صورت می پذیرد که پیگیری خواهیم کرد ان شاالله در این دولت مشکلات مرتفع شود.

قیمت پایین دارو در ایران به قاچاق این کالا دامن زده است

معاون وزیر بهداشت در مورد قاچاق دارو تصریح کرد: قاچاق دارو در ایران دو نوع است یکی به علت پایین بودن سطح عمومی قیمت دارو در ایران و تحت پوشش بیمه بودن اقدام به خروج غیر قانونی دارو از کشور می‌شود که این با افزایش و اصلاح قیمتها در خرداد و تیر سال جاری کاهش یافته است و نوع دیگر مربوط می‌شود به ورود یک سری از داروهای تقلبی و غیر مجاز به کشور که در این خصوص هم تدابیری اندیشیده شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار