امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۵:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54071
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 69
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام سودانی اعلام کرد در تازه ترین درگیری‌های شدید میان دو قبیله عرب در منطقه آشوبزده دارفور در غرب سودان ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام سودانی اعلام کرد در تازه ترین درگیری‌های شدید میان دو قبیله عرب در منطقه آشوبزده دارفور در غرب سودان نزدیک پنجاه تن کشته شدند.

احمد خیری یکی از مسئولان قبیله المسیریه که در دارفور ساکن است، ‌اعلام کرد: روز پنجشنبه افراد قبیله السلامات به یکی از روستاهای ما حمله کردند و ما با آنها جنگ کردیم در مجموع در این درگیری‌ها 51 نفر کشته و 65 نفر زخمی شدند.

این درگیری‌ها در منطقه «ام دخون» در جنوب غربی دارفور روی داد و قبیله رقیب از چند ماه پیش پیوسته با یکدیگر درگیر می‌شدند.

یک مسئول قبیله السلامات نیز که خواست نامش فاش نشود، خبر وقوع درگیری‌های خونبار را در روز پنجشنبه تایید کرد اما به شمار دقیق قربانیان و زخمی‌های این درگیری‌ها اشاره نکرد.

در سال 2003 شورشیان وابسته به قبایل محلی در منطقه دارفور علیه دولت مرکزی خارطوم سلاح به دست گرفتند تا به این ترتیب اعتراض خود را به سلطه برخی گروه‌های عرب بر این منطقه نشان دهند. این شورش آغازگر جنگی بود که بنا به اعلام سازمان ملل متحد تا کنون بیش از 300 هزار کشته و یک میلیون و 800 هزار آواره بر جا گذاشته است.

هیئت صلحبان مشترک سازمان ملل متحد و اتحادیه آفریقا مستقر در منطقه دارفور اعلام کرده است رقابت‌ها و مناقشه‌ها میان قبایل عرب که تا کنون متحد دولت مرکزی سودان بوده‌اند، علت اصلی از سرگیری خشونت‌های امسال در دارفور است.

قبایل رقیب در دارفور اصولا بر سر مالکیت اراضی و منابع آب با یکدیگر می‌جنگند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار