امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54077
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 377
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جنگ‌های مداوم در سطح ملی و منطقه‌ای در افغانستان، بسیاری از مردم این ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جنگ‌های مداوم در سطح ملی و منطقه‌ای در افغانستان، بسیاری از مردم این کشور را آواره کرده است.

علاوه بر جنگ‌های طولانی، افغانستان کشوری است که به دلیل داشتن جغرافیای خاص و شرایط جوی سخت، در معرض خشکسالی، زمین لرزه‌ و سیل‌ قرار دارد و تأثیر همه این چالش‌ها فقر، محرومیت و آوارگی را در این کشور افزایش داده است.

در این بین و در مواجهه با این مشکلات طاقت‌فرسا کودکان افغان از آسیب‌پذیری بیشتری برخوردارند که با وجود تعداد زیادی از نهادهای مدعی حقوق بشر و حضور 12 ساله کشورهای خارجی در این کشور برای بهبود شرایط زندگی آنان هیچ چاره‌ای اندیشیده نشده است.

بر اساس آمار وزارت مهاجرین افغانستان تا پایان سپتامبر سال 2012 تعداد آوارگان افغان که بر اثر جنگ و حوادث دیگر در افغانستان آواره شده‌اند به حدود نیم میلیون نفر رسیده‌ است.

واقعیت تلخ این است که تعداد آوارگان ناشی از جنگ از سال 2009 به بعد افزایش یافته و بیش از 85 درصد مجموع آوارگان بین ژانویه 2010 و سپتامبر 2012 از خانه‌های خود آواره شده‌اند.

در ادامه مطلب تصاویر یکی از کمپ‌های آوارگان در شهر «هرات» افغانستان و کودکان حاضر در آن را ببینید، کودکانی که با وجود همه محرومیت‌ها لبخندی تلخ بر چهره دارند.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها