امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54078
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «قادر ملک‌اف» کارشناس امور مذهبی و رئیس مرکز پژوهشی «دین، حقوق و سیاست» در قرقیزستان در یک کنفرانس ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «قادر ملک‌اف» کارشناس امور مذهبی و رئیس مرکز پژوهشی «دین، حقوق و سیاست» در قرقیزستان در یک کنفرانس مطبوعاتی در خبرگزاری «اکی پرس» تصریح کرد که باید به دنبال راه‌حل‌هایی برای مصالحه در مورد پوشیدن حجاب در مدارس بود.

وی معتقد است که ممنوعیت پوشیدن حجاب و روسری در مدارس موجب بروز پیامدهای منفی در جامعه خواهد شد.

رئیس مرکز تحلیلی «دین، حقوق و سیاست» ادامه داد: چنین احساس می‌شود که طرح این مسئله یک توطئه تحریک‌آمیز باشد چرا که چنین گرایشی موجب انشقاق در جامعه شده و آن را به 2 بخش سکولار و مذهبی تقسیم خواهد کرد.

قادر ملک‌اف همچنین اظهار داشت که باید توجه بیشتری به مسئله تربیت معنوی- اخلاقی دانش‌آموزان، اعمال کرد چراکه در حال حاضر برخی ناهنجاری‌های اخلاقی همچون سقط جنین و غیره در میان محصلین مدارس وجود دارد.

وی افزود: مسئله پوشید حجاب در مدارس باید به شکلی مصالحه‌جویانه بین 2 طرف موافق و مخالف این موضوع حل‌وفصل شود.

این کارشناس امور مذهبی در ادامه تأکید کرد که در این رابطه لازم است تا فرم لباسی برای مدارس طراحی کرد که اجازه پوشیدن حجاب نیز در آن وجود داشته باشد و همچنین به دانش‌آموزان دختر متدین این اجازه را بدهد تا بتوانند از دامن‌های بلندتر استفاده کنند چراکه پافشاری بر موضوع عدم پوشیدن حجاب در مدارس، ممکن است موجب تشدید افراط‌گرایی در این زمینه شود.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها