امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54105
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 61
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس-گروه سینما: تسخیر لانه جاسوسی از جمله مهمترین اتفاقات بعد از انقلاب اسلامی است که تبعات بسیاری را به ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس-گروه سینما: تسخیر لانه جاسوسی از جمله مهمترین اتفاقات بعد از انقلاب اسلامی است که تبعات بسیاری را به همراه داشت؛ «استعفای» دولت موقت، حمله محدود آمریکا به ایران و قطع روابط دو کشور از جمله این تبعات بود که اتفاقا صدای بسیاری را نیز درآورد. تسخیر سفارت آمریکا توسط دانشجویان اگرچه از سوی حاکمیت از پیش طراحی شده نبود ولی به شدت مورد استقبال حضرت امام قرار گرفت و اتفاقی که معتقدان نزدیکی به غرب آن را مغیر با اصول دیپلماتیک و ناهنجار و پر هزینه می دانستند از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی لقب «انقلاب دوم» گرفت.

نکته ای که درباره تسخیر لانه جاسوسی باید در نظر گرفت «بار انقلابی» این اتفاق بود که به جهت تبعات بین المللی آن نمود بیشتری پیدا کرد و همیشه بعنوان یکی از انقلابی ترین اتفاقات انقلاب اسلامی، مورد توجه مظلومان جهان قرار گرفت چراکه حاکمان ایالات متحده از آن بعنوان تحقیر خود در دنیا یاد کردند.

شاید به همین دلیل بود که این اتفاق سالهاست که مورد هجوم روشنفکران و معتقدان به نزدیکی با غرب قرار گرفته بطوریکه عذرخواهی عباس عبدی بعنوان یکی از حاضران در لانه از باری روزن، گروگان آمریکایی مورد استقبال شدید این طیف که اتفاقا تریبون های زیادی هم در اختیار داشته و دارند قرار گرفت.   

حالا قرار است بعد از گذشت سه دهه فیلمی درباره این اتفاق ساخته شود و سید جمال ساداتیان تهیه کننده سینما در مصاحبه ای اعلام کرده که تولید فیلمی در این باره را آغاز کرده است.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر اعلام کرد که موضوعاتی خصوصا تاریخی در برهه‌هایی در ایران اتفاق افتاده است که تبدیل به موضوعات بسیار مهمی شده اند و از جمله آنها بحث تسخیر لانه جاسوسی است که می توان با در نظر گرفتن «ابعاد مختلف» به سمت آن رفت.

ساداتیان در ادامه سخنان خود گفت: از این رو در گفتگویی با «ابراهیم اصغرزاده» که سنبل اطلاعات درباره حمله به سفارت آمریکا است، دریافتیم که می توان به یک تحقیقات گسترده به سمت ساخت فیلمی در اینباره برویم که قطعا «برد جهانی» خواهد داشت.

اگرچه پرداختن به «انقلاب دوم» ملت ایران که پرستیژ انقلابی ما را در بین ملتهای مظلوم تثبیت کرد قاعدتا باید اتفاق خوشحال کننده ای باشد اما خیلی نمی توان به ساخت این پروژه خوش بینانه نگاه کرد.

بدون تعارف از سید جمال ساداتیان (اگرچه ممکن است برخی فیلم هایش را بپسندیم یا نپسندیم) فیلم انقلابی و منطبق بر واقعیات آن سالها درباره تسخیر لانه جاسوسی در نخواهد آمد علاوه بر اینکه او عنوان می کند که با در نظر گرفتن «ابعاد مختلف» می خواهد سراغ این موضوع برود و منبع اصلی او یعنی «ابراهیم اصغر زاده» هم مواضعش درباره این موضوع مشخص است. نکته دیگر که ساداتیان قرار است فیلمی را تولید که «برد جهانی» داشته باشد و ما پس از این سالها متوجه شده ایم که چه فیلم هایی خصوصا در این موضوعات می تواند «برد جهانی» داشته باشد.

با این حساب با کنار هم گذاشتن «تسخیر لانه جاسوسی»، «سید جمال ساداتیان»، «ابعاد مختلف ماجرا»، «ابراهیم اصغرزاده» و «برد جهانی» سخت نیست که بفهمیم باید منتظر چه خروجی ای باشیم.

البته با این شرایط که دوستان آقای ساداتیان (وی 8 سال در دفتر آیت الله هاشمی رفسنجانی بوده است) امروز بر سر کار هستند و تماس های تلفنی هم برقرار شده و تنش زدایی هم در اوج خود قرار دارد احتمالا این فیلم فاخر هم قرار است در همین جهت حرکت کند و احتمالا بعد از آن هم دولت مجبور می شود آن را بایگانی کند چراکه با این مواد خام چیزی جز یک «آرگوی محترمانه» در نخواهد آمد.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها