امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54154
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 125
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، نامدار عبدالهیان معاون وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: با توجه به نیاز دانش‌آموزان آسیب دیده بینایی، سازمان آموزش ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، نامدار عبدالهیان معاون وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: با توجه به نیاز دانش‌آموزان آسیب دیده بینایی، سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بررسی و مناسب سازی کتاب‌های درسی از پایه اول ابتدایی تا پیش دانشگاهی، کتاب‌های نابینایان را به صورت بریل و صوتی در سال تحصیلی جدید ارائه کرده است.

وی ادامه داد: در مقطع ابتدایی 42 عنوان کتاب‌ به بریل تبدیل شده و علاوه بر آن دو کتاب هدیه‌های آسمان و مطالعات اجتماعی پایه ششم به صورت صوتی نیز در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار گرفته است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی درباره مناسب سازی کتاب‌های دوره متوسطه اول و دوم و پیش دانشگاهی نیز گفت: در این مقاطع تحصیلی 30 عنوان کتاب توسط سازمان به صورت گویا تهیه شده و 38 عنوان کتاب به بریل تبدیل شده است.

عبدالهیان اضافه کرد: با توجه به تغییر کتاب‌های درسی پایه سوم ابتدایی سال تحصیلی 93ـ92، کتاب‌های مطالعات اجتماعی‌، فارسی و کتاب کار فارسی و ریاضی، هدیه‌های آسمان و علوم پایه سوم ابتدایی به صورت درشت خط چاپ شده است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی افزود: کار بررسی و مناسب سازی کتاب‌های درسی پایه سوم ابتدایی نیز به همت دست اندرکاران آموزشی سازمان رو به پایان است.

وی گفت: در سال تحصیلی 93ـ92 ، 6 عنوان کتاب درسی جدید و راهنمای معلم ویژه گروه آسیب دیده شنوایی دوره ابتدایی تحصیلی تالیف شده که تعدادی از آنها چاپ شده و برخی در سایت سازمان قرار می‌گیرد.

معاون وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در گروه ناشنوایان، مناسب سازی دروس پایه‌های اول مقدماتی، تکمیلی و دوم ابتدایی، مناسب‌سازی دروس پایه ششم و مناسب سازی دروس دوره متوسطه اول و دوم نیاز به بررسی و بازنگری داشت که در این زمینه نیز اقدامات لازم برای سال تحصیلی جدید انجام شد.

وی اظهار داشت: برای نخستین بار، مکمل راهنمای معلم درس هنر پایه اول تا سوم ابتدایی و راهنمای آموزش معلم درس تربیت بدنی پایه اول ابتدایی ویژه دانش آموزان جسمی ـ حرکتی، امسال تألیف شده و چاپ شده است.

عبدالهیان بیان کرد: تهیه راهنمای معلم درس ریاضی پایه دوم ابتدایی نیز توسط کارشناسان آموزشی سازمان در دست انجام است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها