امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54157
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، منوچهر جهانیان امروز در مراسم نواختن زنگ گردشگری که در محل دبیرستان البرز برگزار شد، اظهار داشت: شعار سازمان جهانی ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، منوچهر جهانیان امروز در مراسم نواختن زنگ گردشگری که در محل دبیرستان البرز برگزار شد، اظهار داشت: شعار سازمان جهانی گردشگری و جهانگردی در سال جاری «گردشگری، آب و محیط زیست» است.

معاون سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، افزود: لزوم همبستگی میان این سه عنصر برای توسعه صنعت گردشگری اهمیت بسزایی دارد.

وی یادآور شد: حضور نجفی به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیام‌آور این است که در آینده شاهد تعامل مثبت و سازنده میان سازمان گردشگری و وزارت آموزش و پرورش خواهیم بود.

وی با بیان اینکه، روز جاری تحت عنوان گردشگری و آموزش نامگذاری شده است، بیان داشت: این امر از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی با اشاره به برگزاری مراسم نواختن زنگ گردشگری در دبیرستان البرز، یادآور شد: نخبگانی که از این دبیرستان فارغ‌التحصیل شده‌اند هم اکنون جز چهره‌های ماندگار هستند.

جهانیان در ادامه از برپایی کارگاه‌های آموزشی سخن به میان آورده و گفت: به منظور آشنایی دانش‌آموزان با مقوله گردشگری و نقش و اهمیت آن کارگاه‌های آموزشی در این باره برگزار خواهد شد که در نهایت گواهی پایان دوره به شرکت کنندگان در این کارگاه‌ها اعطا می‌شود.

این مقام مسئول یادآور شد: باید شرایط به نحوی فراهم شود تا دانش‌آموزان با مقوله جهانگردی و گردشگری آشنا شوند به طوری که در نهایت راهنمایان خوبی برای خانواده‌ها و جامعه باشند.

جهانیان ضمن طرح سه سؤال برای دانش‌آموزان در حوزه گردشگری، خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان می‌توانند با پاسخگویی به این سه سؤال یکی از برندگان برای سفر به نقاط سیاحتی و زیارتی کشور شوند.

وی خاطرنشان کرد: در سال 1392 مقرر شد تا 1392 دانش‌آموز در سطح کشور به همراه خانواده‌هایشان به سفرهای زیارتی و سیاحتی بروند و این اعطای سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور است.

جهانیان با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های معلمان و فرهنگیان در حوزه تأسیسات مؤسسات گردشگری یادآور شد: از این هفته استارت کار زده می‌شود به طوری که در 31 استان 3100 نفر در کارگاه‌های آموزشی شرکت می‌کنند و در نهایت گواهینامه گردشگری برای آنان صادر می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها