امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5416
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۰
تعداد بازدید: 131
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، انتشارات شهرستان ادب 3 کتاب جدید از مرتضی امیری اسفندقه را به نمایشگاه کتاب آورده است. اولین کتاب اسفندقه ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، انتشارات شهرستان ادب 3 کتاب جدید از مرتضی امیری اسفندقه را به نمایشگاه کتاب آورده است.

اولین کتاب اسفندقه «ورمشور» نام دارد که در گویش مردم کرمان به معنی درهم و برهم است. این کتاب مجموعه‌ای از 112 غزل مرتضی امیری اسفندقه است.

کتاب «دارم خجالت می‌کشم از اینکه انسانم» هم مجموعه دیگری از اشعار این شاعر است که درباره مصائب انسان در جهان امروز سروده شده است.

اسفندقه در این کتاب جنگ افروزی و کشتار انسان‌های بی گناه را مورد انتقاد قرار داده است. اشعار این مجموعه هم در سه قالب نیمایی، غزل و قصیده سروده شده‌اند.

همچنین دو سفرنامه منظوم از جدیدترین کتاب‌های این شاعر در نمایشگاه کتاب است. اسفندقه دو سفرنامه خود در سفر به کشور تاجیکستان و هند را در قالب دو کتاب مجزا به چاپ رسانده است.

«دهلی ستاره بود» سفرنامه منظوم اسفندقه به هند است  که شاعر در این کتاب با نگاهی  شاعرانه و معنا گرا به تماشای هند و توصیف آن پرداخته است و بخشی از تجربیات سفر خود را به مخاطب منتقل کرده است.

«ولی دوشنبه، آه» دیگر سفرنامه منظوم اسفندقه و ارمغان سفر به دوشنبه پایتخت کشور تاجیکستان است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها