امروز : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 25
۱۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5417
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۰
تعداد بازدید: 201
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ در این شماره یادداشت‌ها و گفتارهایی از «نیکی کریمی، خسرو سینایی، امین حیایی، رضا امیرخانی، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ در این شماره یادداشت‌ها و گفتارهایی از «نیکی کریمی، خسرو سینایی، امین حیایی، رضا امیرخانی، عباس پژمان، شهیندخت خوارزمی، هدایت الله بهبودی، سعید بیابانکی، محمدحسین جعفریان، سیدعلی شجاعی، مجید جلالی، حسن معجونی، حسین پاکدل و...» به چشم می‌خورد.

در این شماره که اولین شماره سال 92 نیز هست، علاوه بر ویژه‌نامه کتاب که به بهانه برگزاری نمایشگاه کتاب تهیه و منتشرشده، ویژه‌نامه طنز هفتگی «کاکتوس» نیز به چشم می‌خورد.
چند داستان کوتاه ترجمه و گفتگو با آنا کوئیندلن، نویسنده و روزنامه‌نگار برجسته آمریکایی نیز در این شماره دیده می‌شود. همچنین معرفی برخی از تازه‌های نشر، گفتگو با تنی چند از نویسندگان و اهالی سینما درباره کتاب در کنار معرفی سه شاعر برجسته جوان در شماره 45 وجود دارد.

در بخشی از گفتگوی این شماره با مدیر انتشارات مروارید درباره تعامل این ناشر قدیمی و شناخته شده با بزرگان ادبیات کشور می‌خوانیم:

« برخورد ناشر و اهل‌قلم برخورد خاصی است و با تمام برخوردهای دیگر متفاوت است. به بعضی از خصوصیات همدیگر پی می‌برند و بعضی محرمانه‌ها در بینشان جریان دارد. یادم هست وقتی خانه اخوان ثالث می‌رفتم و به گفت‌وگو می‌نشستیم، یک‌مرتبه شعری از زیر تشکش بیرون می‌کشید و می‌گفت: این شعر تازه من است اما حالا نمی‌توان آن را چاپ کرد یا وقتی مروارید با یک بحران مالی مواجه شده بود و این قضیه به گوش شاملو رسیده بود، شاملو آمد چک حق‌التألیفش را پس داد و گفت هر وقت اوضاعتان خوب شد، پرداخت کنید. یادم می‌آید عمران صلاحی وقتی می‌خواست برای کنگره جهانی شعر به چین برود، برای خداحافظی پیش من آمد. من به او گفتم: تو سه ماموریت از مروارید داری؛ یکی اینکه نخبه‌های آنجا را گزینش و ترجمه کنی و دیگر اینکه سفرنامه‌ات را بنویسی و سومی‌ اینکه وقتی برمی‌گردی به ما بگویی من یک عمران دیگرم؛ که رفت و خداراشکر عمران چینی نشد.»

همچنین در این شماره غزلی منتشرنشده از امیرحسین مدرس درج شده با عنوان «پناه» که در ادامه می‌خوانید:
برای من که دورم از تمام آبشارها
روانه کن سپاهی از تمام غمگسارها
نَمی نمی‌تراود از سبوی روزگار ما
شکسته و نشسته صف به صف ببین خمارها
فلق، طَبَق زخونِ عاشقانِ خسته می‌کشد
درخت نیست، هر کرانه قد کشیده دارها
چرا صدایی از زمین به آسمان نمی‌رسد؟
چرا کسی نمی‌رسد به کشف اضطرارها؟
مرا که همچو شیشه، بیمِ هر زمان شکستن است
پناه ده، رها مکن میان سنگسارها
جدیدترین شماره هفته‌نامه نگاه «پنجشنبه» با قیمت 4هزار تومان در دکه‌های مطبوعاتی و کتاب‌فروشی‌های معتبر در دسترس علاقمندان قرار گرفته است. 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها