امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۸:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54179
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «علی بن مبارک المحندی» اولین سفیر قطر در تاجیکستان با تسلیم نسخه استوارنامه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «علی بن مبارک المحندی» اولین سفیر قطر در تاجیکستان با تسلیم نسخه استوارنامه خود به «همراه‌خان ظریفی» وزیر امور خارجه این کشور، آغاز به کار کرد.

بنا بر بیانیه وزارت امور خارجه تاجیکستان سفیر قطر و ظریفی در پایان مراسم تسلیم این استوارنامه مسائل توسعه روابط دوجانبه را در بخش‌های مختلف مورد بحث قرار دادند.

به گفته این منبع، دیپلمات قطری و وزیر خارجه تاجیکستان با رضایت از سطح کنونی مناسبات کشورهایشان این روند را رو به تعمیق عنوان کردند.

در این بیانیه بازدید رسمی «امامعلی رحمان» رئیس جمهوری تاجیکستان از قطر و سفر رسمی امیر قطر به «دوشنبه» در سال 2007 در راستای توسعه هر چه بیشتر روابط در گذشته عنوان شده‌ است.

بنا بر این بیانیه طرفین در این دیدار ابراز اطمینان کرده‌اند که با انتصاب اولین سفیر دولت قطر در جمهوری تاجیکستان، روابط بین 2 کشور به ویژه در زمینه اقتصاد و تجارت توسعه بیشتر خواهد یافت.

قطر پس از عربستان سعودی دومین کشور عربی می‌باشد که در تاجیکستان سفارت خود را افتتاح کرده‌ است.

کارشناسان می‌گویند: صرف نظر از تمایل تاجیکستان برای توسعه همکاری با کشورهای جامعه عربی، نبود زمینه مناسب سرمایه‌گذاری در اقتصاد ملی این کشور بسیار ناچیز باقی مانده‌ است.

این کارشناسان معتقدند که با راه‌اندازی سفارت قطر اجرای 2 طرح در حال اجرا از سوی سرمایه‌گذاران قطری در دوشنبه، احداث یک مجتمع متشکل از منازل مسکونی و مراکز تفریحی با شرایط معاصر و یک مسجد جامع که موافقتنامه‌های آنا در چند سال قبل تدوین شده‌اند، تسریع خواهد شد.

به گفته این کارشناسان طی بیش از 20 سال اعلام استقلال تاجیکستان و سفرهای مکرر مقامات سطح عالی این کشور به بیشتر کشورهای عربی، حضور آنان در رشد اقتصاد و تجارت این کشور تنها با ارائه کمک‌های اندک بشر دوستانه محدود بوده است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها