امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54182
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال»، مقامات آمریکایی اعلام کردند که ایران در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال»، مقامات آمریکایی اعلام کردند که ایران در هفته‌های اخیر رایانه‌های نیروی دریایی آمریکا را هک کرده است.

این مقامات آمریکایی مدعی شدند این حمله توسط هکرهایی صورت گرفته که برای دولت ایران یا گروهی که مورد تأیید مقامات ایران است فعالیت می‌کنند و تأکید کردند که جدیدترین رخداد اخیر در هفته‌ای که 15 سپتامبر (24 شهریور) آغاز شد اتفاق افتاده است.

بر اساس این گزارش، هکرهای ایران به شبکه رایانه‌ای غیرمحرمانه‌ نیروی دریایی آمریکا نفوذ کرده‌اند که این شبکه برای ایمیل و خدمات اینترنت داخلی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

این مقامات آمریکایی تصریح کردند که فکر نمی‌کنند که هکرهای ایرانی اطلاعات باارزشی را مورد دستبرد قرار نداده‌اند اما این مسئله نگرانی‌هایی را در پنتاگون به وجود آورده است زیرا رخدادی که در شبکه رایانه‌ای نیروی دریایی آمریکا به وجود آمده است نشان می‌دهد که قابلیت هک ایران در مقایسه با قبل قدرتمندتر شده است و نشان می‌دهد که ایران قابلیت دسترسی به اطلاعات نظامی را دارد.

پنتاگون این حمله سایبری که به ایران نسبت داده شده را تأیید نکرده است و یکی از سخنگویان وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که شبکه‌های این وزارتخانه روزانه مورد حمله قرار می‌گیرد.

این سخنگو گفت: ما تمامی این تلاش‌ها را جدی می‌گیریم و تلاش می‌کنیم از تمامی آنها درس بگیریم.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها