امروز : پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 29
۱۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54183
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، «قربانقلی بردی‏محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان طی دستور رسمی برای اعزام ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، «قربانقلی بردی‏محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان طی دستور رسمی برای اعزام تعداد 188 نفر از جمیعت این کشور جهت انجام مناسک حج در خانه خدا، موافقت کرد.

خبرگزاری رسمی ترکمنستان روز شنبه با انتشار متن کامل دستور مذکور رئیس جمهوری این کشور ضمن تأیید مطلب فوق تصریح کرد که 188 نفر از زائران این کشور در تاریخ۸ الی 29 اکتبر ماه سال جاری میلادی برای انجام فرایض حج به عربستان سعودی اعزام می‏‌شوند.

این گزارش می‌افزاید که در همین راستا بردی‏محمداف طی دستوری، شرکت ملی هواپیمایی این کشور را موظف کرد که یک فروند هواپیمای «بوئینگ757» را برای رفت و برگشت زائران ترکمنستانی به عربستان سعودی اختصاص دهد.

دولت ترکمنستان تمامی هزینه‌های رفت و برگشت، خدمات پزشکی زائران این کشور به خانه خدا را بر عهده گرفته ‏است.

دولت ترکمنستان از سال 2001 هزینه اعزام زائران به مکه را پرداخت کرده و پس از انتخاب قربانقلی بردی‏محمداف به مقام ریاست جمهوری در سال 2007، وی جهت انجام زیارت حج به عربستان سعودی سفر کرد.

مسجد جامع بزرگ واقع در مرکز استان ماری در شهر مرو ترکمنستان به مناسبت انجام حج عمره توسط قربانقلی بردی‏محمداف رئیس جمهور این کشور، مسجد جامع «قربانقلی حاجی» نامگذاری شده‏ است.

شورای امور دینی وابسته به نهاد ریاست جمهوری ترکمنستان و مفتی اعظم، مدیریت کلیه امور دینی در این کشور آسیای مرکزی را بر عهده دارد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار