امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54188
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از گلوبال تایمز، پکن از تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درباره سوریه استقبال کرد و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از گلوبال تایمز، پکن از تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درباره سوریه استقبال کرد و تاکید کرد که این مساله بازتاب اتحاد اعضای شورای امنیت است.

براساس این گزارش، شورای امنیت به اتفاق آرا قطعنامه 2118 درباره امحای سلاح‌های شیمیایی سوریه را به تصویب رساند.

این قطعنامه به دنبال آن تصویب شد که سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی موافقت کرد که ذخایر شیمیایی سوریه تا نیمه سال 2014 نابود شود.

«وانگ یی» وزیر خارجه چین گفت: ما از تصویب قطعنامه 2118 به اتفاق آرا که بحران سوریه را در آستانه جنگ به مسیر صلح باز می‌گرداند دلگرم شدیم. این قطعنامه یک فرصت جدید برای حل موضوع سیاسی سوریه پیش پای می‌گذارد.

وی افزود: این برای اولین بار است که شورای امنیت سازمان ملل درباره مساله سوریه یک قطعنامه صادر می‌کند و از این نظر بسیار با اهمیت است.

وانگ یی همچنین گفت: درباره مساله سوریه شورای امنیت باید در ذهن خود اهداف و اصول منشور ملل متحد را در نظر داشته باشد و براساس خواست مردم سوریه جهان و تاریخ عمل کند.

وی گفت: این تصمیم شورای امنیت آزمونی برای تاریخ است.

وی افزود: چین از پیوستن دولت سوریه به کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی استقبال می‌کند. ما امیدواریم که طرف‌های درگیر در سوریه با یکدیگر در تماس نزدیک باشند و به اجرای تام و کامل قطعنامه و تصمیمات سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی (OPCW) پایبند باشند.

وزیر خارجه چین ابراز امیدواری کرد که جامعه بین‌المللی برای برگزاری کنفرانس ژنو2 به اجماع برسد و این کنفرانس هرچه سریعتر برگزار شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار