امروز : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 28
۲۳:۲۱
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 542
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۵۴
تعداد بازدید: 411
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از سوریه، گروهک تروریستی جبهه النصره با ورود به شهر حسکه از شهرهای شمال شرقی سوریه، امکان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از سوریه، گروهک تروریستی جبهه النصره با ورود به شهر حسکه از شهرهای شمال شرقی سوریه، امکان خدمات رسانی از جمله ارتباطات و برق رسانی را سلب کرده و آن را فلج کرده اند.

در شرایطی که جبهه النصره چیزی جز ویرانی را برای حسکه به ارمغان نیاورده است، اهالی آن دولت سوریه را به نجات آنان از این وضعیت فراخوانده‌اند.

اکنون علاوه بر قطع شبکه ارتباطات بی سیمی و کابلی و اینترنتی در حسکه، این شهر به دلیل قطع برق در خاموشی به سر می‌برد تا جایی که اغلب روزها این شهر فقط یک ساعت در روز برق دارد.

در حالی که فصل کشاورزی نزدیک می‌شود به دلیل نبود سوخت، آبیاری زمین های کشاورزی نیز بسیار دشوار شده است.

این مشکلات ناشی از تخریب شبکه برق به دست تروریست های مسلح مستقر در اطراف حسکه است و تیم های اصلاح شبکه برق نیز به دلیل عملیات پی در پی تروریست‌ها نتوانسته‌اند در نقاط آسیب دیده حضور یابند.

این در حالی است که خطوط ارتباطات حسکه در پی خارج شدن شبکه دیرالزور از خدمات رسانی از استان الرقه تعذیه می‌شد که اکنون آن نیز قطع شده است.

اکنون قطع برق و ارتباطات در حسکه موجب شده است تعداد زیادی از کارمندان بخش های مختلف حسکه از دریافت حقوق خود محروم مانده اند زیرا بانک‌ها قادر به خدمات رسانی نیستند.

علاوه بر این، در پی تسلط شبه نظامیان مسلح بر گذرگاه الیعربیه در مرز عراق، امکان واردات سوخت مورد نیاز از این محل به داخل سوریه، سلب شده است.

در این شرایط حسکه با محاصره خدماتی سختی دست و پنجه نرم می‌کند و گروههای مسلح نیز سخت در تلاش برای ایجاد فتنه انگیزی بین کردها و عربهای ساکن این شهر هستند.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها