امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5420
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۰
تعداد بازدید: 197
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»‌، رونمایی از 4 مجموعه کتاب «نیمه پنهان» انتشارات روایت فتح امروز با حضور سردار بهروز اثباتی، ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»‌، رونمایی از 4 مجموعه کتاب «نیمه پنهان» انتشارات روایت فتح امروز با حضور سردار بهروز اثباتی، رحیم مخدومی، صابر امامی، محمدحسین کریم‌پور رئیس مؤسسه انتشاراتی روایت فتح و جمعی از اهالی فرهنگ و ادب در سرای اهل قلم بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی شد.

این آثار به زندگی شهید ابوالفضل عباسی به روایت همسر شهید، زندگی شهید سیدکمال قریشی به روایت همسر شهید، زندگی شهید فضل‌الله محلاتی به روایت همسر شهید و زندگی شهید کاملی به روایت همسر شهید اختصاص دارد.

در ادامه نیز آثاری نظیر «قاصد خنده‌رو» روایتی از زندگی شهید فضل‌الله محلاتی، «ترکش‌های قلم» طرح‌هایی از 8 سال دفاع مقدس، «بیش از چند نفر» زندگی شهید سیدعباس جولایی و «کتاب مادران» شهید حسن باقری به روایت مادر در معرض دید عموم قرار گرفت.

در این مراسم صابر امامی شاعر مقاومت اظهار داشت: معتقدم هر نوع ادبیاتی که در برابر تهدید به وجود می‌آید ادبیات مقاومت است یعنی شاهنامه می‌تواند مصداقی از ادبیات مقاومت که در برابر هجوم عرب‌ها برای حفظ هویت ملی ایرانیان خلق شد به همین می‌تواند از حماسه به عنوان یک حرکت ادبی مقاومت یاد کرد.

وی اضافه کرد: ادبیات مقاومت معاصر در ایران قصه و شعرهای سروده شده در دوران 8 دفاع مقدس را در بر می‌گیرد.

امامی در ادامه به شکل‌گیری ادبیات انقلاب و دفاع مقدس پرداخت و گفت: این ادبیات با توجه به هویت انقلاب اسلامی ادبیاتی منحصر به فرد نسبت به دیگر ادبیات‌های انقلابی و جهانی است چرا که ادبیاتی که در ایران شکل گرفت مبانی دینی و ایدئولوژیک داشت که این وجه تمایز ادبیات مقاومت ایران را از ادبیات انقلاب‌های فرانسه، ترکیه و الجزایر جدا می‌کند.

امامی در پایان عنوان کرد:‌ ادبیات مقاومت ایران زیربنایی فکری به نام قرآن دارد که سربازان آن تنها برای دفاع از حق و اطاعت از فرمان خداوند می‌جنگند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها