امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۶:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5423
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۰
تعداد بازدید: 205
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همایون امیر زاده رئیس کمیته رسیدگی به تخلفات ناشران در جمع خبرنگاران و ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همایون امیر زاده رئیس کمیته رسیدگی به تخلفات ناشران در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره نتایج و احکام صادره از سوی کمیته رسیدگی به تخلفات ناشران اظهار داشت: امروز صبح نشست دوم هئیت رسیدگی به تخلفات ناشران با حضور اعضا برگزار شد. 16 مورد پرونده آماده شده بود که به هئیت رسید، کارشناسان و ناظران و همچنین بازرسان اقدامات اولیه را انجام داده بودند و در آنجا عمده تخلفات صورت گرفته این بود که 16 غرفه متخلف کتاب‌هایی از سایر ناشران را ارائه کرده بودند چرا که براساس آیین نامه و ضوابط داخلی نمایشگاه ناشری حق توزیع آثار سایر ناشرین در غرفه را ندارد، غیر از ناشری که شخصا ثبت نام کرده باشد.

امیر زاده بیان کرد: در این راستا کمتر از 5 کتاب را ناشر ارائه کرده بود که به دلیل تعداد کم سعی کردیم با تذکر کتابها را جمع آوری و با درج در پرونده در مرحله اول و در صورت تکرار با آن برخورد قانونی می‌کنیم. یک غرفه‌دار 22 عنوان از ناشر دیگر را در غرفه خودش عرضه می‌کرد که محکوم به تعطیل دو روزه شد.

وی گفت: یک تعطیلی یک روزه هم داشتیم که علاوه بر ارائه 8 مورد کتاب از سایر ناشرین یک کتاب فاقد مجوز چاپ هم ارائه کرده بود که ناشر به یک روز تعطیلی محکوم شد.
این مقام مسئول اضافه کرد: تا نصب اطلاعیه و پلاکارد بر سردر این غرفه‌ها دلیل تعطیلی اطلاع رسانی شد تا فضای نمایشگاه سالم سازی شود.

معاون علمی فرهنگی نمایشگاه کتاب در پاسخ به فارس درباره اینکه این پلاکارد از چه زمان نصب می‌شود، گفت: از عصر امروز پلاکارد‌ها نصب خواهد شد و به زودی آرا به ناشران ابلاغ می‌شود.

امیر زاده در پاسخ به این سوال فارس که در بخش بین الملل ظاهرا ناشری به دلیل جعل نام خلیج فارس متخلف شناخته شد و گفت: ما در حوزه بین الملل تقریبا 300 عنوان کتاب داشتیم که ضوابط نشر را رعایت نکرده و جمع آوری شده ان‌. این تخلفات محتوایی بود از جعل نام خلیج فارس تا کتابهایی که هنجارهای اجتماعی، اسلامی را رعایت نکرده و اختلاف‌برانگیز بود.

رئیس کمیته رسیدگی به تخلفات ناشران در پاسخ به سوال دیگر فارس درباره ارائه آثار و نقشه‌هایی با جعل نام خلیج فارس خاطر نشان کرد: با ناشران ارائه دهنده این آثار برخورد شد و در بخش داخلی موردی که ناظر بر مسائل محتوایی باشد کمتر داشتیم چرا که دقت نظر و مسئولیت پذیری ناشران قابل تقدیر است.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که کمترین تخلف مربوط به چه گروهی بود، گفت: در بخش داخلی شاهد کمترین تخلف بودیم.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها