امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54234
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 148
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، متن پیام خندان دل به شرح ذیل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، متن پیام خندان دل به شرح ذیل است:

هفتم مهر، یادآور حماسه آفرینی‌ها و از خود گذشتگی‌های آتش نشانان کشور در عرصه دفاع مقدس است. غیور مردانی که با اخلاص و احساس مسئولیت، به امر خطیر خدمت رسانی به آسیب دیدگان ناشی از حملات دشمن پرداختند و برگ زرین دیگری از ایثار و جوانمردی را در دفتر این مرزوبوم ثبت کردند.

آتش نشانان پرتلاش علاوه بر حضور در صف اول خدمت رسانی به آسیب دیدگان در شهرها و روستاها، در هنگام وقوع حوادث و سوانح غیرمترقبه نیز در خط مقدم امداد و نجات به آسیب دیدگان قرار دارند و از هیچ تلاش و کوششی در جهت دستیابی به این امر مهم فروگذار نیستند.

یکی از اهداف مهم تشکیل سازمان‌ها،واحدها و پایگاه‌های آتش نشانی و خدمات ایمنی در سطح شهرها و روستاهای کشور،ارتقای سطح ایمنی در شهرها و روستاها و حفظ جان و مال شهروندان است و بدین جهت عملکرد سازمان ها، واحدها و پایگاه های آتش نشانی و خدمات ایمنی در شهرها و روستاها حائز اهمیت و توجه خاص بوده که این مهم حاصل تلاش آتش نشانانی است که خود را  به میان آتش و دود می زنند تا جان هم میهنان خود را نجات دهند.

با توجه به توسعه مناطق شهری و شهرنشینی در کشور که توسعه ساخت و سازها،ایجاد خیابانها و معابر جدید شهری،افزایش جمعیت شهرنشین،گسترش زندگی ماشینی،اضافه شدن مراکز مسکونی،تجاری،اداری،آموزشی، درمانی، صنعتی و ... ،افزایش آلودگی هوا و محیط زیست را در پی داشته،شهرها بیش از پیش در معرض خطر سوانح مختلفی هستند. برخی از این سوانح همان سوانح قدیمی هستند با این تفاوت که اندازه و مقدار آنها بسیار افزایش یافته و برخی محصول زندگی ماشینی و توسعه شهرنشینی و برخی ناشی از کاربرد ماشین آلات و تجهیزات جدید و مواد شیمیائی در شهرهاست و حوادث ناشی از عدم رعایت موارد ایمنی در فرآیند ساخت و ساز همچنان ولی با گستردگی و تلفات بیشتری روی می‌دهد.

همچنین معنا و مفهوم ایمنی در شهرهای امروز به تبع توسعه شهرنشینی و افزایش تقاضای شهروندان برای افزایش ضریب ایمنی و ارائه خدمات مرتبط با ایمنی،دستخوش تحولاتی شده و با گذشته بسیار تفاوت کرده و فعالیت در این عرصه نیازمند همکاری متقابل سازمان‌های آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری‌ها با تمامی دستگاه‌های ذیربط نظیر اورژانس، بیمه،آب، برق،گاز، پلیس و همفکری با مراکز پژوهشی است .

امروزه ارتقای سطح ایمنی در شهرها و روستاها از اولویت‌های کاری دست اندرکاران مدیریت شهری و روستائی شامل شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و شوراها،دولت،مجلس و از جمله انتظارات عمده شهروندان از مسئولان است.

وزارت کشور،سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و ستاد هماهنگی امور ایمنی و آتش نشانی کشور به عنوان متولی و پشتیبان سازمان‌ها و واحدهای آتش نشانی در شهرها و روستاها، همواره می‌کوشند تا زمینه ارتقاء آنها را از طریق کمک به ساخت ایستگاه‌های آتش نشانی استاندارد، تجهیز ایستگاه‌ها به ماشین آلات و تجهیزات مدرن،ارائه آموزش‌های مختلف، انجام تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی و برگزاری مسابقات عملیاتی ورزشی فراهم آورد.

با توجه به اهمیت وجود شهرها و جوامع ایمن از طریق توسعه خدمات آتش نشانی ها و جلب مشارکت شهروندی و با عنایت به رسالت دولت ، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در زمینه هدایت، نظارت و پشتیبانی از سازمان‌ها و واحدهای آتش نشانی و خدمات ایمنی؛‌ وزارت کشور می کوشد زمینه ارتقاء خدمات این واحدها در شهرها و روستاها را بیش از پیش فراهم نماید.

در این عرصه در کنار حمایت‌ها و پشتیانی‌های سخت افزاری،برنامه ریزی و اجرای فعالیت‌ها و اقدامات در موضوعات اجتماعی و فرهنگی بسیار مهم و موثر می باشد که بدون شک نیازمند جلب برنامه ریزی شده مشارکت‌های مردمی است و در این خصوص به فعالیت‌هایی نظیر اجرای طرح آتش نشان داوطلب،برنامه ریزی برای ارتقای فرهنگ پیشگیری،برنامه ریزی برای کاهش مخاطرات در مشاغل پر سانحه و برنامه ریزی برای کاهش خسارات زنان و کودکان از طریق آموزش شهروندی،اطلاع رسانی و فرهنگ سازی و بهره گیری از قابلیت‌های رسانه‌های ارتباط جمعی می توان اشاره کرد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از خدمات شبانه روزی آتش نشانان خدوم و زحمتکش در شهرها و روستاها، یاد و خاطره آتش نشانان ایثارگر و از جان گذشته که در حین انجام وظیفه جان خود را از دست دادند را گرامی می‌دارم و هفتم مهر روز آتش نشانی و ایمنی را صمیمانه به خانواده بزرگ آتش نشانان کشور تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و امیدوارم که در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی شاهد پیشرفت های روزافزون در این عرصه و توفیق خدمتگزاری بیشتر به مردم  کشورمان باشیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها