امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54245
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۸
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه در گفت‌وگو با روزنامه «السفیر» در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه در گفت‌وگو با روزنامه «السفیر» در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل تأکید کرد که قطعنامه شورای امنیت درباره سوریه با موضع «بشار اسد» رئیس جمهور این کشور درباره پیوستن به معاهده منع انتشار تسلیحات شیمیایی هماهنگ است.

المعلم افزود: ما بدون در نظر گرفتن دیدگاه توطئه پردازان علیه سوریه، آماده‌ایم که به تعهدات خود عمل کنیم.

وزیر خارجه سوریه تأکید کرد که دمشق از مفاد این قطعنامه احساس رضایت می‌کند مخصوصا که در صورتی که گروه‌های تروریستی مورد حمایت از کشورهای مجاور با بندهای معاهده منع انتشار سلاح شیمیایی مخالفت کنند با آنها بر اساس بند هفت منشور سازمان ملل برخورد خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به نشست ژنو2 گفت: ما به راهکار سیاسی اعتقاد داریم اما برای اینکه این راهکار موفق شود باید کشورهای حامی تروریست‌ها به راهکار سیاسی هم از لحاظ گفتار و هم عملی پایبند باشند و از آموزش، تسلیح و ارسال تروریست‌ها به سوریه جلوگیری کنند.

وی تأکید کرد که ائتلاف معارضان خارج نشین سوریه که از واشنگتن می‌خواهد به کشور خود حمله کند معارض نیست بلکه خائن است و مردم سوریه را نمایندگی نمی‌کند بلکه مجموعه‌ای منافع منطقه‌ای برخی کشورها را تأمین می کند بنابراین باید معارضان ملی در سوریه نماینده معارضان در ژنو2 باشند.

وی همچنین درباره اینکه چه کسی باید بر سوریه حکومت رانی کند گفت که این مسئله را قانون اساسی مشخص کرده  و همانگونه که جامعه جهانی اعتراف کرده تنها مردم سوریه از طریق صندوق‌های رأی باید آینده خود را رقم بزنند.
انتهای پیام/ر
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها