امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54255
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۰
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، مراسم افتتاحیه فیلم سینمایی «شهر موش‌های2» شب گذشته جمعه 5 مهرماه با حضور بسیاری از چهره‌های عرصه‌های مختلف فرهنگی و ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، مراسم افتتاحیه فیلم سینمایی «شهر موش‌های2» شب گذشته جمعه 5 مهرماه با حضور بسیاری از چهره‌های عرصه‌های مختلف فرهنگی و هنر در بوستان ولایت تهران برگزار شد.

براساس این گزارش در ابتدای مراسم دو عروسک موشی و موشه که اجرای برنامه را به عهده داشتند روی صحنه آمدند و  گفتند: ما باید به جایی برسیم که هر کودک یک سینما داشته باشد تا همه وقتی بزرگ شدند بتوانند فیلمساز شود.البته با اسکار هم لابی کرده‌ایم تا همه جایزه بگیرند.

بنابراین گزارش کنسرت گروه موسیقی موش‌ها بخش دیگری از مراسم بود که به شوخی عنوان شد:صفحه این گروه در فیس بوک از صفحه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه هم لایک خور بیشتری دارد.

از نکات قابل توجه برنامه پیام حجت‌الاسلام خاتمی به شهر‌موش‌ها بود که در بخشی از این پیام آمده بود:«شهر موشها» حس نوع دوستی و مقاومت در مقابل دشمن را به خوبی نشان داد. امیدوارم باز هم در سینمای کودک شاهد یک کار بزرگ باشیم. البته من هنوز سناریوی این فیلم را نخوانده‌ام.می گویند آن موش‌های کوچک حالا در این فیلم بزرگ شده‌اند اما اینکه این موشها چگونه تربیت شده‌اند و حالا که بزرگ شده اند، چگونه هستند مساله مهمی است».

در ادامه این مراسم کلیپی پخش شد که در آن برخی از چهره‌هایی نظیر رضا عطاران، رویا تیموریان، همایون شجریان، آتیلا پسیانی، علیرضا خمسه، فرهاد آئیش،گیتی خامنه،سحر دولت‌شاهی، صابر ابر  محمدرضا هدایتی در مورد «شهر موش‌ها» به صحبت پرداخته بودند و در داامه فرهاد توحیدی فیلمنامه نویس «شهر موش‌ها» با شااره به سختی کار با مرضیه برومند گفت: هیچ فیلمنامه نویسی دوبار با خانم برومند کار نمی‌کند چرا که یا افسرده و یا کشته می‌شود! اما من خودم دو دهه است که با وی کار می‌کنم. برومند خیلی سخت‌گیر است. فیلمنامه شهر موش‌ها هم البته خیلی سخت بود. وی من را تحمل کرد. سینمای ایران یک مرد دارد آن هم مرضیه برومند است.

توحیدی در ادامه برای نشان دادن علاقه‌اش به شمقدری و سجادپور هم در مزه‌پرانی کم نگذاشت:فیلمنامه این فیلم در شرایط بدی با مزه و سس شمقدری و سجادپور نوشته شد. ولی سردار منتظر المهدی در قرار دادن امکانات سوله برای ساخت دکور بسیار به ما کمک کرد. دو تهیه‌کننده که دل شیر دارند وارد میدان شدند که امیدوارم پاسخ خود را بگیرند. دوره تازه‌ای در سینما شروع شده است که قرار است فرصتی به بخش خصوصی داده شود. امیدوارم نتیجه این کار خوب باشد تا از این حضور پشیمان نشوند.

براساس این گزارش، در ادامه مراسم محسن شاه ابراهیمی مدیر صحنه و طراح دکور بالای صحنه آمد و در پاسخ به موشی درباره تحویل دکورها گفت:خانه و شهر شما تقریبا آماده تحویل به شما است. خانه کپل هم این بالا سمت چپ دکور است و شما می توانید همسایه کپل شوید. ما در چند پخش دکورها را طراحی کردیم. این خانه‌ها ضد زلزله، ضد تله و ضد حشره کش است. ابراهیمی در خاتمه صحبت‌هایش از گروه 40 نفره همکارانش در «شهر موش‌ها» و تهیه‌کنندگان این پروژه تقدیر کرد.

در ادامه این مراسم دوباره کلیپی پخش شد که در آن گروهی از اهالی فرهنگ و هنر به ذکر خاطراتشان از «شهر موش‌ها»« پرداختند که احمد مسجد جامعی،عادل فردوسی پور، سیداحمد میرعلائی، ویشکا آسایش و پسرش، مسعود جعفری جوزانی، جواد دلیری، جواد خیابانی، ابوالحسن داوودی، کسری نوری، محمد چرمشیر، رویا تیموریان، پگاه آهنگرانی و فریدون عموزاده خلیلی از جمله این افراد بودند.

حضور ناگهانی زی‌زی گولو هم از اتفاقات جالب مراسم بود که خطاب به مرضیه برومند گفت به دعوت منیژه حکمت در این مراسم حضور پیدا کرده است و برومند نیز به زی‌زی گولو قول داد اگر نتیجه «شهر موش‌ها2» خوب شد و تهیه کننده مجموعه زی زی گولو هم جرات کرد شاید سراغ ساخت فیلم سینمایی این شخصیت هم برود.

علی سرتیپی و منیژه حکمت و مرضیه برومند آخرین عوامل فیلم بودند که روی صحنه حاضر شدند. منیژه حکمت پس از اینکه از همه حاضران درخواسیت کرد تا به احترام مرضیه برومند به پا خیزند گفت:9  ماه کار مدوام کردیم بدون یک خسته نباشید از مسئولین دولتی. امیدوارم دوستان مطبوعاتی این حرفها را به گوش مسئولان برسانند. ما امشب از دوستان در ارشاد دعوت کردیم اما حتی یکی از آنها نیامد. آقای ایوبی ما سینماگران ویژه‌ای هستیم. شاید از دوستان ویژه شما نباشیم. شاید از کسانی نبودیم که به سفارت ایران در فرانسه رفت و آمد داشتیم ولی ما با مردم ایران ویژه ایم. ما با کودکان ویژه ایم. عدم حضورتان ایرادی ندارد شاید مشغله ای داشتید اما از یک خسته نباشید دریغ کردید. اما ما چراغ سینمای ایران را روشن نگه می داریم و این فیلم را می سازیم...

وی افزود: از تک تک همراهان و گروه تولید و اهالی رسانه تشکر می کنم. جا دارد از همه حامیان مالی شهر موشها هم قدردانی کنم. این شاید آغازی باشد تا صنعتگران با سینمای مستقل همراه شوند.

علی سرتیپی دیگر تهیه‌کننده «شهر موش‌ها2» گفت: این پروژه آشتی صنعتگران با سینما است که آن را تبریک می گویم. امیدوارم فیلم که تمام شد اینجا یک مراسم ویژه برگزار کنیم.

براساس این گزارش، در ادامه مراسم مرضیه برومند کارگردان «شهر موش‌ها2» هم گفت: می‌دانم کار سختی در پیش دارم و هیجان زده و نگرانم. می دانم شما از من توقع دارید و من هم از خودم توقع دارم. دوستان در این پروژه هر امکانی که خواستم را برایم فراهم کردند. اما من اینجا یک گله گذاری می کنم از دوستی که بیمار است. چند وقت است که مطالب خنده داری می نویسد. عنوان کرده که من «مدرسه موش‌ها» را به سفارش رژیم صهیونیستی ساختم. من این کاره نیستم و سفارشی کار نمی کنم. این حرفها فقط از ذهن یک بیمار می آید. خدا شفایش دهد. اما بداند که من در سن 63 سالگی مثل یک شیر کار می کنم و کنار نمی روم.

وی ادامه داد: این فیلم شرایطی فراهم آورد تا یک موقعیت خوب برای جوانان به وجود آید تا تجربه کنند. این یکی از دلایل ساخت این فیلم بود. من در این پروژه از جوانها استفاده کردم. مدرسه موشها مدیون حضور دوستان من است. جبلی، طهماسب، معتمد آریا و... من با کسب اجازه از مرتضی احمدی، داوود رشیدی، «شهر موش‌ها 2» را به احمد بهبهانی، رضا ژیان و کامبیز سلیمی تقدیم می کنم که هنوز در حسرت رفتنشان هستیم.

بخش بعدی مراسم اختصاص به اهدای لوح تقدیر به حامیان مالی «شهر موش‌ها2»» داشت و پس از این بخش گروه سرود کودکان اجرایی زیبایی داشتند که آنرا به مرضیه برومند تقدیم کردند و در نهایت توسط مرضیه برومند و علی سرتیپی با رونمایی از کلاکت بزرگ «شهر موش‌ها2» این فیلم رسما کلید خورد.
 
مرتضی احمدی، داوود رشیدی، سید هادی ایازی، علیرضا تابش، احمد مسجد جامعی، اصغر زاده، پورنجاتی، جواد مجابی، مرعشی، سهیل محمودی، شمس لنگرودی، محمد علی سپانلو، حترام برومند، مرتضی احمدی، مهتاب کرامتی، علیرضا رئیسیان، رضا عطاران، امیر حسین صدیق، علیرضا خمسه، مجید جوزانی، جمال ساداتیان، محمدرضا صابری، همایون اسعدیان، بابک کریمی، بهناز جعفری، علی‌قربان‌زاده، مهراوه شریفی نیا، کیارش اسدی زاده، حمید اکبری و... حضور داشتند.
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها