امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54273
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۶
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر، محمد جعفریان از قبولی بیش از 70 درصد دانش آموزان مجتمع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر، محمد جعفریان از قبولی بیش از 70 درصد دانش آموزان مجتمع های دانش آموزی این سازمان در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در سال جاری خبر داد.

وی افزود: به عنوان نمونه 100 درصد دانش آموزان مقطع پیش دانشگاهی مجتمع دانش آموزی قائن در استان خراسان جنوبی در آزمون‌های سراسری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مختلف در سال جاری قبول شدند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر همچنین از اعطای مجوز فعالیت به نخستین مجتمع دانش آموزی دخترانه این جمعیت خبر داد.

جعفریان افزود: این مجتمع دانش آموزی دخترانه در شهرستان زیرکوه واقع در استان خراسان جنوبی قرار دارد.

وی با تأکید بر اینکه هم اکنون 13 مجتمع دانش آموزی در ۵ استان کشور شامل استانهای گیلان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کرمان و چهار محال و بختیاری فعال است افزود: در مجموع نیز بیش از 550 دانش آموز در مجتمع‌های دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر عضویت دارند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر تأسیس مجتمع‌های دانش‌آموزی را در راستای مفاد بندهای ۵ و ۶ ماده سوم اساسنامه جمعیت هلال احمر، حمایت و پشتیبانی از فرزندان محروم و مستعد جامعه بویژه در مناطق دور افتاده روستایی و آموزش امدادگران جوان بومی عنوان کرد.

به گفته این مجتمع‌ها با رویکرد سیستمی و داشتن فرایند مستمر و پویا علاوه بر تغییر سرنوشت افراد محروم روستایی، موجبات تحقق اهداف عالیه بشردوستی هلال احمر و صلیب سرخ جهانی را در مناطق آسیب پذیر به افراد روستایی فراهم می‌آورد که از مصادیق مختلف آن ارائه فعالیتهای بشردوستانه است.

به گفته رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، وجود مجتمع های دانش آموزی سبب شده روستائیانی تحصیلکرده و روشنفکر در مراکز و جایگاه های تصمیم گیری کشور حضور یابند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: از دیگر آثار وجودی مجتمع‌های دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر در مناطق محروم می‌توان به کاهش اثرات بلایا، سوانح و حوادث طبیعی اشاره کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها