امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54278
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۶
تعداد بازدید: 156
شهرام گیل‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، ‌اظهار داشت: رسانه پنج وظیفه مشخص در مقابل چشم‌انداز 1404 دارد که آگاهی بخشی، اطلاع‌رسانی، رصد، ...

شهرام گیل‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، ‌اظهار داشت: رسانه پنج وظیفه مشخص در مقابل چشم‌انداز 1404 دارد که آگاهی بخشی، اطلاع‌رسانی، رصد، تحلیل و آینده‌نگاری را شامل می‌شود.

معاون اطلاع‌رسانی و پژوهش دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، افزود: رسانه‌‌ها عمده‌ترین کاری که می‌توانند در ارتباط با این چشم‌انداز انجام دهند این است که مردم را نسبت به وظایف خودشان در ارتباط با رسیدن به اهداف چشم‌‌انداز توجیه بکنند.

وی بیان داشت: مفهوم و ماهیت چشم‌انداز این است که مردم زندگی حال خود را شایسته خود نمی‌دانند و دوست دارند که زندگی بسیار پیشرو تری را پیش‌رو داشته باشند.

گیل‌آبادی ادامه داد: این امر موجب می‌شود تا مردم افقی را برای زندگی بهتر خود ترسیم کنند و برای رسیدن و دستیابی به آن تلاش کنند.

معاون اطلاع‌رسانی و پژوهش دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: یکی از وظایف رسانه‌ها رسیدن به آینده‌نگری است.

وی با اعلام اینکه رسانه‌ها باید چشم‌انداز هر نظام، گام‌های متفاوت و شرایط تحقق آن را مطالبه‌گری کنند، گفت: صورت مواجهه رسانه‌ها برای پاسخگویی مسئولینی است که باید چشم‌انداز را محقق کنند.

معاون اطلاع‌رسانی و پژوهش دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: اگر خود مسئولین الزامی برای تحقق این چشم‌انداز نداشته باشند، بدون شک هیچگونه اتفاقی برای پیشبرد اهداف چشم‌انداز پیش‌نخواهد آمد.

وی رصد شرایط موجود منطقه چشم‌انداز را از دیگر اقداماتی عنوان کرد که باید مورد توجه رسانه‌ها قرار گیرد.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه ما باید دائماً شرایط خود را نسبت به کشورهای منطقه، آسیای جنوب غربی، جهان اسلام بسنجیم، یادآور شد: بخشی از این مطالبه‌گری می‌تواند توسط رسانه‌ها انجام شود.

معاون اطلاع‌رسانی و پژوهش دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام ابراز داشت: رسانه‌ها باید در محیط چشم‌انداز 1404 از مسئولان امر مطالبه کنند.

وی متذکر شد: رسانه‌ها باید محملی را فراهم کنند که در این محمل باورهای مسئولین محک زده شود، به این معنی که عملکرد مسئولان نقد شود.

گیل‌آبادی بیان داشت: چشم‌انداز با هدف‌گذاری درست می‌خواهد به اتفاقات صد ساله طی مدت زمان 20 سال جامع عمل بپوشاند؛ پس باید سرعت پرداختن به امور متناسب باشد.

وی همچنین گفت: در حال حاضر دولت، دائم باید یک سیستم خود کنترلی در رابطه با چشم‌انداز ایجاد کند و خودش را دائما مورد سؤال قرار دهد.

وی بیان داشت: وظیفه اصلی و اساسی رسانه‌ها ارتباط دو سویه است و اگر بخواهد کارکرد اصلی خود را داشته باشند باید همه شئون موضوعات را مدنظر قرار دهند.

گیل‌آبادی با اعلام اینکه چشم‌انداز یکی از وادی‌هایی است که پیوند خورده به شئون و آینده ایران اسلامی، ابراز داشت: چشم‌انداز، دومین سند مکتوب جمهوری اسلامی و به عنوان میراث آن است.

معاون اطلاع‌رسانی و پژوهش دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری باید در تمام برنامه‌ریزی‌ها سند چشم‌انداز معیار قرار گیرد، سیاست‌های کوتاه مدت و کلان نظام و تمام قوانین باید بر اساس این چشم‌انداز تنظیم شود و رسانه‌‌ها می‌توانند این آهنگ تنظیم را رصد کنند و مدنظر قرار دهند و ایرادت را انتقال دهند.

وی خاطرنشان کرد: روح چشم‌انداز یعنی همگرایی، این همگرایی را رسانه‌ها می‌توانند ایجاد کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها