امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54290
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۰
تعداد بازدید: 158
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، از ابتدای هفته دفاع مقدس جشنواره مردمی فیلم عمار دور جدیدی از اکران‌های مردمی خود با عنوان «اکران خیبر» را با بیش از 20 ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، از ابتدای هفته دفاع مقدس جشنواره مردمی فیلم عمار دور جدیدی از اکران‌های مردمی خود با عنوان «اکران خیبر» را با بیش از 20 فیلم در 350 نقطه کشور برگزار کرد.

بنابر این گزارش، پایگاه رسمی این جشنواره به گزارش‌هایی از این اکران‌های مردمی در «راهیان نور»، «چهاردانگه تهران»، و «آذربایجان شرقی» اشاره کرده است.

در اتوبوس اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان زنجان، تعدادی از فیلم‌های برگزیده جشنواره‌ی عمار پخش شد که در این برنامه، که در مسیر بازگشت اردوهای راهیان نور از منطقه غرب در تاریخ 21، 22 و 23 شهریور انجام شده بود، نماهنگ «باباخون داد» و مستندهای «اخراجی‌های4» و «نبرد خلیج  فارس» به نمایش درآمد.

* برخی اکران‌های خیبر بعد از هفته دفاع مقدس ادامه دارد

بهنام محمدی اکران کننده فیلم‌های جشنواره عمار در این برنامه استقبال دانش آموزان از فیلم‌ها را مثبت ارزیابی کرد و عنوان کرده که در هماهنگی‌هایی با دبیرخانه استانی جشنواره عمار در هفته دفاع مقدس در چندین مدرسه فیلم‌های اکران خیبر را به نمایش درآورده است.

دبیرخانه استانی جشنواره عمار در استان آذربایجان شرقی نیز اعلام کرده پنج شنبه 28 شهریور ماه اتحادیه انجمن‌های اسلامی استان تبریز به استقبال اکران خیبر رفته و آثار «عشق است به آسمان پریدن»، «بابا خون داد» و «جراح جنگ» را اکران کرده و به نقد و بررسی آنها پرداختند.

بنا بر اطلاعات رسیده به دبیرخانه جشنواره عمار عده‌ای از اکران کننده‌ها زودتر از شروع هفته دفاع مقدس به استقبال این هفته و فیلم‌های جشنواره عمار رفته‌اند و همچنین عده‌ای از اکران کننده‌ها برای بعد از ایام هفته دفاع مقدس اکران‌های خود را برنامه ریزی کرده‌اند.

* بچه‌های چهاردانگه از مستند کوتاه کمین انتقاد کردند

آقای محسن جهان‌شاهلو یکی از اکران کننده‌های فیلم‌های عمار است که در کنار اکران فیلم‌ها در هیئت نوجوانان حامیان ولایت متوسلین به حضرت امام حسن مجتبی(ع) شهر چهاردانگه تهران اقدام به راه‌اندازی وبلاگی نموده است تا بازخوردهای اکران خود را در آن وبلاگ ارائه کند.

در وبلاگ عمار در چهاردانگه می‌خوانیم: بعد از خواندن زیارت عاشورا و سینه زنی در ذکر مصیبت اباعبدالله الحسین(ع)، سرود «بابا خون داد» و انیمیشن «ابراهیم در آتش» با حضور 17 نفر در هیئت نوجوانان حامیان ولایت متوسلین به حضرت امام حسن مجتبی(ع) اکران شد که نوجوانان هر دو اکران را پسندیدند، حتی در گاهی مواقع انیمیشن «ابراهیم در آتش» باعث خندیدن بچه‌ها نیز شد، برخی از نوجوانان گفتند که سرود «بابا خون داد» شبیه به طرز شهید شدن یکی از شهدای هسته‌ای بود.

همچنین در این وبلاگ می خوانیم: انیمیشن بسیار زیبای نبرد خلیج فارس و مستند کوتاه کمین با حضور 23 نفر اکران شد؛ برخی دوستان معتقد بودند که مستندی مثل «کمین» نباید اکران عمومی شود زیرا که باعث بدبینی نسبت به نظام و نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی می‌شود و برخی دوستان خواستار گرفتن مستند «کمین» شدند؛ از نقاط جالب توجه اینکه یکی از کسانی که، هم به شدت منتقد پخش مستند بود و هم خواستار آن بود یکی از بچه‌های نیروی انتظامی بود.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها