امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۱۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54296
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۰
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، پاییز فصل گالری‌گردی و فعالیت بیشتر گالری‌های تهران است و گالری‌های گلستان،‌ اعتماد، شیرین، سیحون، آریا،‌موزه ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، پاییز فصل گالری‌گردی و فعالیت بیشتر گالری‌های تهران است و گالری‌های گلستان،‌ اعتماد، شیرین، سیحون، آریا،‌موزه هنرهای معاصر،‌موزه عکسخانه شهر و گالری‌های خانه هنرمندان ایران نمایشگاه‌های تازه‌ای را برای علاقه‌مندان به آثار هنری در نیمه اول مهرماه میزبانی می‌کنند.
 
گالری گلستان
 
گالری گلستان میزبان نمایشگاهی از آثار عکاسی رعنا جوادی است که به یاد همسرش زنده‌یاد بهمن جلالی مجموعه‌ای از آثارش را به نمایش گذاشته است.

جوادی در این نمایشگاه آثارش را با عنوان «باز این چه شورش است» به نمایش گذاشته است که با ترکیبی از عکس‌های جنگ تحمیلی بهمن جلالی و به یاد او روی دیوار گالری گلستان رفته است.

رعنا جوادی این عکس‌ها را حدود 10 سال پیش از کاشی‌کاری‌های واقعه کربلا در تکیه معاون‌الملک عکاسی کرده که آن‌ها را در قالب تازه‌ای به نمایش درآورده است.

جوادی، عکس‌های کاشی‌کاری را با عکس‌های جنگ بهمن جلالی ترکیب کرده‌ و در نهایت به اثری رسیده است که به گفته او اگر چه بسیار حزن‌انگیز است اما زیباست.

در این نمایشگاه 14 قطعه عکس 80 در 80 روی بوم به نمایش درآمده است که در هر کدام در 10 ادیشن با قیمت ۳ میلیون تومان ارائه می‌شود.

این نمایشگاه تا 10 مهرماه برپاست و علاقه‌مندان برای بازدید از این آثار می‌توانند ساعت 16 تا 20 هر روز به جز پنج‌شنبه‌ها به گالری گلستان واقع در خیابان دروس، خیابان شهید کماسایی، پلاک 34 مراجعه کنند.
 
 گالری اعتماد
 
سومین نمایشگاه انفرادی از مجسمه‌های مونا پاد، روز جمعه 5 مهرماه در گالری اعتماد گشایش یافت.

«وجود و ناوجود» عنوان مجموعه تازه آثار مونا پاد است که در آن حجم‌هایی را با روش معکوس خلق کرده است.

هنرمند در این روش پس از آموختن اصول دنیای معکوس به چشم انداز وسیعی قدم گذاشته که نه تنها نوعی روش ساخت بلکه، شیوه تفکری جدید بوده است.

در روش معکوس قالب مجسمه (فضای منفی اطراف مجسمه ساخته می‌شود) و دلیل نامگذاری این روش نیز بر همین اساس است. در این روش برخلاف ساخت مجسمه به روش های معمول به نبودهای مجسمه فکر می شود وجالب اینجاست که از هر بار تجربه معکوس تنها یک مجسمه به دست می آید، مجسمه‌ای که به دلیل پیچیدگی‌هایش نمی‌توان آن را تکثیر کرد.

نمایشگاه مجسمه های مونا پاد تا 16 مهر ماه در گالری اعتماد واقع در خیابان باهنر (نیاوران)، میدان یاسر، خیابان صادقی قمی، خیابان بوکان، پلاک 4 دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه از ساعت 15 تا 20 از این آثار دیدن کنند.
 
گالری شیرین
 
«زده‌گی» عنوان نمایشگاهی از آثار هنرمندان مختلف در جهت انتقال مفاهیم پنهان و ناخوشایند زندگی است که در گالری شیرین برپا شده است.

در این نمایشگاه 22 اثر روی دیوار رفته است.

نمایشگاه «زده‌گی» ششمین نمایشگاهی است که آیدین خانکشی نمایشگاه‌گردان آن است. 

گالری شیرین واقع در خیابان ولنجک، خیابان هجدهم، پلاک 9، تا روز نهم مهر ماه همه روزه از ساعت 11 تا 20 (جمعه 16 تا 20) پذیرای علاقه‌مندان به هنر است.
 
گالری سیحون
 
نمایشگاهی از آثار طراحی‌ احمد نصراللهی در گالری سیحون برپا شده است.

آثار نصراللهی دارای جنبه‌های نمادشناسانه است.

این نمایشگاه از  ۵ تا 10 مهر ماه در گالری سیحون واقع در خیابان وزراء، کوچه چهارم، شماره‌ی 11 پذیرای علاقه‌مندان است.
 
گالری آریا
 
عزیز ساعتی عکاس و فیلمبردار شناخته ‌شده سینما، تازه‌ترین آثارش را با عنوان «تاریخ یا افسانه» در گالری آریا روی دیوار برده است.

عزیز ساعتی در طول یک سال و نیم اخیر سه نمایشگاه از آثارش  برپا کرده است و اکنون چهارمین نمایشگاه آثارش را پیش روی علاقه مندان گذاشته است.

«با حاتمی در طهران»، «با بیضایی در طهران»، «با کیمیایی در تهران» عناوین سه نمایشگاه مختلف عکس‌های اوست که به ترتیب در اردیبهشت ٩١، دی­ماه ٩١ و فروردین ٩٢ به نمایش درآمد.
 
نمایشگاه تازه‌ترین آثار عزیز ساعتی با عنوان «تاریخ یا افسانه» تا 15 مهرماه ادامه دارد.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه روزه ساعت 10 تا 20 به گالری آریا واقع در بالاتر از سه راه دکتر بهشتی (عباس آباد)،‌ کوی زرین،‌پلاک 10 مراجعه کنند.
 
موزه هنرهای معاصر تهران
 
نمایشگاهی گروهی از آثار هشت هنرمند جنبش سقاخانه در موزه هنرهای معاصر تهران برپاست.

در این نمایشگاه بیش از 95 اثر از ۸ هنرمند مکتب سقاخانه از جمله منصور قندریز،‌ حسین زنده‌رودی، فرامرز پیلارام، مسعود عربشاهی، پرویز تناولی، ناصر اویسی، ژازه طباطبایی و صادق تبریزی روی دیوار رفته است.

نمایشگاه مروری بر آثار جنبش سقاخانه در موزه هنرهای معاصر تهران تا 21 آبان‌ماه ادامه خواهد داشت.
 
موزه‌ عکسخانه‌ شهر
 
موزه‌ی عکسخانه‌ شهر میزبان نمایشگاه عکس غلامرضا نصراصفهانی با عنوان «قاب‌ها و خاطره‌ها» است. این نمایشگاه مجموع 23 قطعه عکس از پرتره‌ کودکان دوران قاجار است که روی این عکس‌ها با استفاده از بافت فلزات، تکنیک جدیدی اجرا شده و به نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه تا 27 مهر ماه در موزه‌ عکسخانه شهر به نشانی میدان هفت تیر، خیابان بهار شیراز، میدان بهار شیراز ادامه دارد.
 
گالری ممیز (خانه هنرمندان ایران)
 
به مناسبت هشتمین سالگرد درگذشت «مرتضی ممیز»، نمایشگاه آثار «صادق قره مصطفی» طراح و گرافیست شناخته شده ترکیه‌ای  در خانه هنرمندان ایران گشایش یافته است.

این نمایشگاه با عنوان «سلام همسایه» در  کنار نمایشگاهی از آثار برتر طراحان گرافیک ایرا در نگارخانه‌های استاد ممیز، پاییز و زمستان خانه هنرمندان ایران برپا شده است.
این نمایشگاه تا ۱۱ مهرماه برپاست.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار