امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۶:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54312
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۶
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، رویه تخصیص بودجه ملی برای مقاوم سازی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، رویه تخصیص بودجه ملی برای مقاوم سازی و بهسازی لرزه‌ای پل‌های سواره رو تهران از سال 1381 آغاز و در دولت‌های هفتم، هشتم و نهم به صورت مستمر از طریق سازمان برنامه و بودجه و پس از انحلال آن، از طریق استانداری تهران دنبال شد اما در میانه دوران خدمت دولت دهم یعنی در سال 1390 این رویه بنا به دلایل نامشخصی متوقف شد.

به این ترتیب از 5/2 سال گذشته تاکنون، دولت دغدغه خود درباره ضرورت مقاوم سازی ابنیه عمرانی و راه های شهر تهران را کاملا فراموش کرد و حاضر به تامین بخشی از هزینه حضور خود در پایتخت نشد.

در عین حال طی این مدت موضوع مقاوم سازی و بهسازی لرزه‌ای پل‌های شهر تهران با تخصیص بودجه از سوی شهرداری تهران رها نشد و شهرداری با منابع مالی خود پرونده بازرسی فنی پل‌های شهر تهران و تهیه شناسنامه فنی برای آن‌ها را به سرانجام رساند.

نتایج این مطالعات نشان داد که مجموعا حدود 90 دستگاه پل در تهران نیازمند مقاوم سازی و بهسازی لرزه‌ای است که از این تعداد 40 پل دچار نارسایی گسترده، 19 پل نارسایی نیمه گسترده و بقیه دچار نارسایی محدود و موضعی است.

با شکل گیری دولت یازدهم و در جریان فرایند استقرار مدیران جدید، هنوز دست شهرداری تهران از بودجه دولتی مقاوم سازی در سال 1392 کوتاه مانده اما در عین حال عملیات اجرایی مقاوم سازی پل ها با تخصیص اعتبارات لازم توسط شهرداری آغاز شده است.

شهرداری تهران در سال جاری علاوه بر ردیف بودجه همیشگی خود در حوزه تعمیر و نگهداری پل‌های سواره رو، معادل 20 میلیارد تومان برای عملیات اجرایی مقاوم سازی پل‌های سواره رو و حدود 5/4 میلیارد تومان نیز برای تهیه طرح‌های بهسازی لرزه‌ای پل‌ها پیش بینی کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها