امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54321
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۸
تعداد بازدید: 173
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، فرماندهی نیروهای پلیس سودان در بیانیه‌ای خبری بر آرام بودن اوضاع امنیتی و ثبات در همه استان‌های این کشور ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، فرماندهی نیروهای پلیس سودان در بیانیه‌ای خبری بر آرام بودن اوضاع امنیتی و ثبات در همه استان‌های این کشور تاکید کرد.

پلیس سودان در این بیانیه از همه شهروندان کشورش خواست به شایعات، رفتارهای تحریک آمیز و دعوت‌ها برای شرکت در تظاهرات غیرقانونی توجهی نکنند تا کسانی که به دنبال ایجاد اغتشاش و ناامن کردن کشور هستند مجالی برای سوء استفاده نداشته باشند.

این بیانیه افزود: برخی رسانه‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای اخباری فاقد اعتبار منتشر می‌کنند تا افکار عمومی را منحرف کنند و شهروندان سودانی باید در این ارتباط هوشیار باشند.

پلیس سودان گفت: برخی مناطق استان خارطوم دیروز پس از نماز جمعه شاهد تظاهرات پراکنده‌ای بود که عمدتا به طور مسالمت آمیز برگزار شد و پلیس نیز از آن حمایت کرد و در همین حال پلیس برخی از این تظاهرات را که با اغتشاش، بسته شدن راه‌ها و ایجاد هرج و مرج و بی قانونی بود متفرق کرد و به صورت محدود نیز گاز اشک آور به کار گرفته شد.

پلیس سودان تصریح کرد: بر اساس پیگیری‌ها و تحقیقات پلیس معلوم شد که طرفی ناشناس به گروهی از تظاهرات کنندگان در مناطق خارطوم و بحری، کرری و امبده تیراندازی کردند که به کشته شدن چهار تن منجر شد.

در چند روز اخیر اعتراضات در خارطوم پایتخت سودان ده‌ها کشته بر جای گذاشته است.

اعتراضات به افزایش قیمت سوخت در سودان همچنان ادامه دارد و بر اساس گزارش مخالفان در این کشور بیش از 140 تن طی چهار روز تظاهرات شهروندان این کشور کشته شدند.

این در حالی است که دولت سودان با رد اخبار مربوط به کشته شدن شمار زیاد شهروندان در اعتراضات این کشور، تاکید کرد که باندهای سازمان یافته در پشت کشتار مردم در روز اخیر قرار گرفته‌اند.

أحمد بلال عثمان وزیر اطلاع رسانی سودان گفت: باندهای سازمان یافته در پشت کشته شدن تعدادی از معترضان در روزهای اخیر در خارطوم قرار دارند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار