امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54345
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۸
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، شرکت‌کنندگان در این سمینار که نمایندگان کشورهای ساحلی خزر بودند، در روند گفت‌وگوهای خود شرایط اضطراری، ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، شرکت‌کنندگان در این سمینار که نمایندگان کشورهای ساحلی خزر بودند، در روند گفت‌وگوهای خود شرایط اضطراری، بلایای طبیعی، جلوگیری از عواقب وخیم مسائل زیست محیطی و وضعیت این دریا را بررسی کردند.

دریای خزر یکی عمده‌ترین منابع انرژی و تولید مواد هیدروکربنی در جهان است و بررسی مسائل زیست محیطی یکی از مسائل کلیدی این منبع عظیم انرژی است.

نماینده ترکمنستان در این همایش عنوان کرد که عشق‌آباد نیز یکی از تولیدکنندگان و صادر کنندگان مواد هیدروکربنی از این دریاچه است ضمن این که باید توجه ویژه‌ای به مسائل زیست محیطی این دریاچه در سطح سازمان ملل انجام شود.

وی افزود: این دریاچه یکی از نمادهای عینی اقتصادی برای جهان و دولت‌های ساحلی خزر می‌باشد و جلوگیری از عواقب وخیم مسائل زیست محیطی و توازن اکولوژیکی خزر و حفاظت از اکولوژی این منبع عظیم از جمله مسائلی است که باید به آن توجه ویژه شود و از عوامل آلوده‌کننده دریای خزر جلوگیری شود.

در این رابطه توسعه ذخایر هیدروکربنی در دریای خزر و مناطق اطراف، تراکم جمعیتی و صنعتی و توسعه کشاورزی در رودخانه‌های اطراف از جمله مسائلی است که باید بررسی شود.

قزاقستان، روسیه، ترکمنستان، ایران و آذربایجان کشورهای ساحلی خزر می‌باشند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها