امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54347
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۸
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، بنا به گفته «آندری نویکوف» رئیس مرکز ضدتروریسم (ATC) کشورهای مستقل مشترک المنافع، روسیه و آسیای مرکزی ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، بنا به گفته «آندری نویکوف» رئیس مرکز ضدتروریسم (ATC) کشورهای مستقل مشترک المنافع، روسیه و آسیای مرکزی برای عواقب منفی احتمالی خروج نیروهای ناتو از افغانستان در سال 2014 آماده خواهند بود.

این مسئله در حالی است که قبلا نویکوف در مورد درگیری‌های مسلحانه داخلی در افغانستان به خصوص در استان‌های شمالی این جمهوری و تشکیل گروه‌های پناهنده به کشورهای همسایه آسیای مرکزی که منجر به افزایش خطر نفوذ شبه‌نظامیان و همچنین قاچاق اسلحه از افغانستان می‌شود، خبر داده بود.

نویکوف پس از پایان یافتن تمرینات ضدتروریستی «آلا-تاآ- ضدترور - 2013» گفت: «ما برای هر فرآیندی آماده خواهیم بود. ما می‌دانیم که چه نوع جغرافیای سیاسی و وضعیت نظامی ممکن است رخ دهد. من فکر می‌کنم که برای ما هیچ شوک بزرگی از جمله برای روسیه و کشورهای آسیای مرکزی پس از خروج نیروهای ناتو از افغانستان، نمی‌نواند وجود داشته باشد.»

وی افزود: «تمرینات ما شواهدی بر این گفته‌هاست و ما این تمرینات را به شکلی ساده و بی‌هدف در قرقیزستان و آسیای مرکزی برگزار نمی‌کنیم، بلکه همه این موارد به منظور ممانعت از پیامدهای منفی که می‌تواند رخ دهد، برگزار می‌شود.»

رئیس مرکز ضدتروریستی یادشده ضمن ارزیابی مثبت از این تمرینات، در پایان اظهار داشت که «این تمرینات آموزش‌های خوبی هستند، زیرا در آنها نه تنها نیروهای امنیتی و انتظامی، بلکه تمام نیروهای دیگر شامل وزارت دفاع و وزارت موقعیت‌های اضطراری شرکت داشتند ضمن این که این نیروها نشان دادند، می‌توانند در یک وضعیت جنگی واقعی پایداری کنند.»
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها